slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archiv článků ‘SEZONA 2009/2010’

ne 13.6.2010 Svatobořice – Moravany 0:1 (0:0)

autor zelickoo 17.Červen 2010

Sestava: Strmiska – Soukup, Bařina, Drobilík, Merta – Měsíček L. (70. Šeďa), Vlachovský, Holeček, Kalinec (85. Hudec) – Otáhal, Zbořil P.

Branka: Holeček

V posledním zápase letošní sezóny jsme zajížděli na horkou půdu k našemu rivalovi ze Svatobořic, kde se nám dlouhodobě nedaří.

Zápas měl od začátku to co by mělo derby mít, a to nasazení, šance, plno osobních soubojů. Jediné co chybělo, byly góly. Domácí měli sice více míč na kopačkách, ale jejich převaha byla v 1. poločase naprosto neplodná. Zato my jsme několikrát nebezpečně zahrozili – nejdříve pálil nebezpečně Vlachovský, jeho střelu vytáhl domácí gólman na roh, pak nebezpečně pálil P. Zbořil, který těsně minul branku, dokonce jsme vstřelili branku, ale díky absolutně nezaujatému a rovinu mávajícímu domácímu pomeznímu ji hlavní rozhodčí neuznal. Proto také poločas skončil bez branek.

Druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře jako ten první – domácí drželi míč a my jsme čekali na rychlé protiútoky. Ve druhém poločase se do několika slibných příležitostí dostali i domácí, ale všechny šance pochytal spolehlivý Strmiska. Několik našich brejků jsme nedotáhli do konce, ale nakonec jsme se z gólu přece jen radovali – po dlouhém pasu se dostal do brejku P. Zbořil neunáhlil se s centrem, místo toho přihrál na velké vápno volnému Holečkovi, který s pomocí teče rozjásal moravanské fanoušky – 0:1!! Zanedlouho mohl zvýšit Otáhal, který ze 2 metrů netrefil prázdnou branku. Do konce zápasu jsme již výsledek uhlídali a získali cenné 3 body!!

ne 6.6.2010 Moravany – Hovorany 1:1 (0:1)

autor zelickoo 7.Červen 2010

Sestava: Strmiska – Merta (30. Selucký), Drobilík, Bařina, Soukup – Měsíček L., Vlachovský, Holeček, Kalinec – Hudec (80.Šeďa), Zbořil P.

Branka: Zbořil P.

V posledním zápase sezóny jsme hostili mužstvo z Hovoran. Oba týmy už měly záchranu jistou, takže mohly hrát bez nervů. Hrál se fotbal nahoru dolů, byly vidět pěkné akce na obou stranách a několik šancí.

Zpočátku zápasu měly mírnou převahu Hovorany, ale jejich převaha nepřinesla žádnou gólovou radost. Postupem času se hra vyrovnala a naopak jsme to byly my, kdo získával půdu pod nohama – největší šanci měl pronikající Soukup, který sám před brankářem přestřelil. Poté ještě nebezpečně hlavičkoval Bařina a brankou neskončil ani průnik Hudce. Pak však přišla studená sprcha v podobě zranění Merty a z následné akce taky inkasovaný gól – po centru ze strany hlavičkoval do sítě nekrytý hostující hráč – 0:1. Zbytek poločasu jsme měli převahu, ale poločasový výsledek se nezměnil.

Druhý poločas se hrálo především na polovině hostů. A vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat – v 55. minutě se míč po nedorozumění dostal k P. Zbořilovi a ten s pomocí teče vyrovnal na 1:1. Zanedlouho se v 1000ci procentní šanci objevil Vlachovský, ale ze 2 metrů mířil jen doprostřed branky, kde stál připravený gólman. Hosté hrozili zejména z brejků, ale žádný nedotáhli do konce. Zápas tak skončil zaslouženou remízou.

Kaňkou je zranění dalších hráčů Merty a Hudce, který dokonce musí podstoupit artroskopii kolena.

so 30.5.2010 Ježov – Moravany 0:1 (0:0)

autor zelickoo 1.Červen 2010

Sestava: Strmiska – Soukup, Drobilík, Bařina, Selucký – Merta, Holeček, Zbořil P., Kalinec (85. Toman) – Pintez (46. Měsíček L.), Hudec

Branka: Měsíček L.

Po derby se Žádovicemi nás tento týden čekalo další derby utkání, a to s Ježovem. Od začátku utkání jsme měli velkou herní převahu, drželi jsme míč na našich kopačkách, ale dlouho se nezrodila žádná šance. Domácí se spoléhali především na rychlé protiútoky, které vedl zejména domácí útočník Exel. Domácí se dostali do největší šance asi ve 20. min., kdy domácí útočník nepřekonal vyběhnuvšího Strmisku. Naopak na druhé straně zahrozil Hudec, jehož střelu domácí gólman s námahou vyrazil na roh. V dobré šanci se ocitl i Pintez, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil. První poločas tedy skončil bez branek.

Do druhé půle nastoupil místo zraněného Pinteze L. Měsíček, který se později stal hrdinou zápasu. Ve druhém poločase se hra opticky vyrovnala a přibylo i šancí na naší straně. Domácí zahrozili jen jednou, když rychlý brejk zakončil domácí záložník jen do boční sítě. Z naší strany několikrát zahrozil Holeček, ale jeho střely chytil buď domácí gólman nebo střely mířily vedle. Nad skončila i jeho hlavička. V dobré šanci se ocitl Hudec, ale tváří v tvář gólmanovi netrefil branku. Zanedlouho jsme šli 2 na jednoho, ale lepší zakončení zhatila nepřesná přihrávka. Zápas jsme dohrávali s náhradním gólmanem na hrotu, ale i ten se dostal do dobré šance, ale místo střely volil přihrávku. Nakonec jsme se přece jenom dočkali vítězného gólu – uprostřed hřiště jsme si vyměnili pár rychlých přihrávek až se míč dostal na vápno k P. Zbořilovi a ten našel úplně volného L. Měsíčka a ten nedal gólmanovi šanci – 0:1!!

Tak skončil i celý zápas.

ne 23.5.2010 Moravany – Žádovice 1:0 (1:0)

autor zelickoo 24.Květen 2010

Sestava: Toman – Merta, Bařina, Drobilík, Selucký – Měsíček M (75. Měsíček L.)., Vlachovský, Holeček, Zbořil P. – Pintez (80. Kalinec), Hudec

Branka: Selucký

Dva dny po zápase s Radějovem jsme nastoupili k dalšímu zápasu – hostili jsme Žádovice. Jelikož soupeř je beznadějně poslední, tak mnozí diváci očekávali lehký zápas. Na Žádovice se nám dlouhodobě nedaří a potvrdilo se to i tentokrát. A to i přesto, že jsme měli šancí na 2 zápasy!

Celý zápas se hrálo na jednu branku, ale naše produktivita byla žalostná. Jen P. Zbořil měl 5 vyložených šancí, ale v žádné z nich se proti výborně chytajícímu brankáři hostů neprosadil, a to ani když běžel na gólmana sám. Několikrát zahrozil i Pintez, jeho střely však 2x minuly cíl a jednou zasáhl gólman. Podobně dopadl i Holeček. V prvním poločase jsme se však přece dočkali vysvobození z kopačky Ondřeje Seluckého – ten prošel přes několik obránců a nechytatelnou střelou aspoň na chvíli přerušil střelecké trápení – 1:0. Tak skončil i 1. poločas.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Měli jsme spoustu střel, ať už za vápnem nebo ve vápně, ale druhý gól jsme již nepřidali a do konce jsme se strachovali o výsledek. Nejvíce nám zatrnulo 15 minut před koncem, kdy hostující útočník nastřelil tyč naší branky. Tohle byla jediná šance hostů. Nakonec jsme teda získali sice vydřené, ale zasloužené vítězství. Jedinou kaňkou je zranění M. Měsíčka, který nedohrál kvůli přetrženému vazu v kotníku a čeká ho několikatýdenní, ne-li delší pauza.

pá 21.5.2010 Radějov – Moravany 0:3 (0:0)

autor zelickoo 24.Květen 2010

Sestava: Strmiska – Merta, Bařina, Drobilík, Selucký (46. Pintez) – Měsíček M. ( 80.Měsíček L.), Vlachovský, Holeček, Kalinec (60. Soukup) – Hudec,  Zbořil P.

Branky: Zbořil P. 2x, Hudec

V dalším, tentokrát odloženém zápase, jsme cestovali 21. 5. do Radějova. Tentokrát byl terén sice ne 100%, ale hratelný. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, ale do velkých příležitostí jsme se nedostávali – do té největší se dostal těsně před poločasem Hudec, ale sám před gólmanem neuspěl. Domácí hrozili jen z rychlých protiútoků, ale žádný nedokázali dotáhnout až do konce. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas pro nás začal výborně, hned z první akce jsme šli do vedení – střílený centr prošel skrz celé velké vápno domácích až k volnému P. Zbořilovi a ten zakončil do prázdné branky – 0:1! Od té doby jsme byli lepším týmem a domácí se prakticky k ničemu nedostali, my jsme naopak dokázali své vedení navýšit – ve vápně střídající Pintez obešel posledního hráče domácích a ten zatáhl za záchrannou brzdu a byla z toho penalta, kterou P. Zbořil bez problémů proměnil – 0:2!! Na konečných 3:0 pro naše mužstvo upravil v závěru Hudec, kterého do sóla vyslal agilní Pintez, ten se nemýlil a obloučkem alá Poborský uzavřel skóre zápasu!!

ne 9.5.2010 Žarošice – Moravany 3:2 (1:0)

autor zelickoo 10.Květen 2010

Sestava: Strmiska – Drobilík, Barina, Selucký, Bilíček (32. Soukup) – Holeček, Měsíček M. (81. Kalinec), Merta, Zbořil P., – Pintez, Hudec (67. Otáhal)

Branky: Pintez, Zbořil P. (p.)

ŽK: Zbořil P., Drobilík

Netradičně v neděli dopoledne jsme nastoupili k dalšímu utkání s týmem okupujícím přední příčky tabulky. Tentokrát proti aktuálně druhým Žarošicím. Od začátku bylo jasné, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Hned v osmé minutě nesmyslně po odehrání míče fauloval Holečka domácí Vrána a velmi předčasně se odporoučel do sprch. Početní převaha vyústila v několik nebezpečných šancí, žádnou se však nepodařilo propašovat za záda domácího brankáře. A jak to u nás v poslední době chodí často, přišel zákonitě trest. V 18. minutě se po autu uvolnil domácí Chromý a mezi třemi obránci technickou střelou překonal Strmisku 1:0. O minutu později mohl vyrovnat Pintez, ale jeho střela směřovala jen do brankáře. Ve 29. minutě se odrazil míč na velké vápno k Hudcovi, ale ten pohotovým volejem trefuje pouze spoje. O minutu později v nadějné šanci Zbořil ještě prodlužuje míč Hudcovi, čímž celou akci překombinuje. Překombinovaná hra byla vůbec naším znakem během prvního poločasu. Místo střely jsme volili zbytečné přihrávky na malém prostoru uvnitř velkého vápna. Když nečekaný Měsíčkův lob vytáhl brankář jen na břevno a Holečkovu individuální akci nedokázal zakončit rovněž Měsíček skončil poločas 1:0.

Druhý poločas byl poznamenán velkým nedůrazem v obraně a množstvím zbytečně ztracených míčů. Nejdříve v 50. minutě uklouzl Drobilík a útočník domácích se řítil vstříc Strmiskovi. Pro tentokrát to ještě dobře dopadlo. Ne tak o minutu později, když si domácí Kroutilík naběhl do uličky a nekompromisně zvýšil na 2:0. Snížení jsme se dočkali až v 67. minutě, když Pintez, nadvakrát překonal domácího gólmana. O šest minut později bylo vyrovnáno, když penaltu po zákroku na Měsíčka proměnil Zbořil P. Sedm minut před koncem nám však lekci z produktivity uštědřil domácí Strmiska J., když lehce obešel početnou obranu a stanovil konečný výsledek na 3:2. V závěru dohrávali domácí dokonce o 9-ti hráčích, když obdržel druhou žlutou P. Strmiska.

Situace v tabulce se tak i nadále hodně komplikuje.

ne 2.5.2010 Moravany – Mikulčice 0:4 (0:1)

autor zelickoo 3.Květen 2010

Sestava: Toman – Bilíček, Bařina, Holeček, Selucký – Měsíček M.(75. Otáhal), Vlachovský, Zbořil P., Kalinec (45. Pintez) – Merta, Hudec (70. Strmiska)

ČK: Toman

V dalším domácím zápase jsme přivítali lídra soutěže z Mikulčic. V prvním poločase se hrálo vesměs jen na branku Mikulčic, ale žádnou z šancí jsme nedokázali proměnit, naopak jsme si dali prakticky vlastní gól – po nedorozumění stopera s gólmanem doklepával do prázdné branky hostující útočník – 0:1. Do poločasu jsme mohli výsledek i v klidu otočit, ale tentokrát při nás nestálo ani štěstí – tyčku trefil Merta a pak i P. Zbořil z trestného kopu a dorážku Hudce zkrotil hostující gólman. V další nadějné situaci se ocitl opět Hudec, ale ze 3 metrů hlavou přestřelil. Největší šanci měl asi P. Zbořil, který se ocitl sám před brankou, ale trefil připraveného gólmana. Za zmínku ještě stojí dalekonosná střela Seluckého, kterou hostující brankář s námahou vyrazil. Poločas skončil 0:1.

Druhý poločas začal, tak jak ten první skončil, tedy naší převahou. Do slibné šance se dostal střídající Pintez, ale opět trefil jen brankáře. Tak přišel trest – hosté se osvobodili dlouhým odkopem , který naše obrana nezachytila a Urbánek po samostatné akci překonal Tomana podruhé – 0:2! A aby toho nebylo málo, tak za 2 minuty to bylo už 0:3 – po chybě v naší rozehrávce se do sóla dostal Urbánek, Toman ho fauloval, dostal červenou a kopala se penalta, Strmiska sice směr vystihl, ale na míč nedosáhl – 0:3! Poté už se zápas v poklidu dohrával, Mikulčice svoje vítězství nakonec pečetili čtvrtou brankou..

Teď hrajeme 2x venku a je potřeba přivést nějaké body, abychom se nestrachovali až do konce.

ne 25.4.2010 Uhřice – Moravany 1:0 (1:0)

autor zelickoo 25.Duben 2010

Sestava: Strmiska – Holeček, Bařina, Bilíček (24. Měsíček L.), Selucký – Vlachovský, Kalinec, Merta, Soukup – Hudec, Zbořil P.

ŽK: Hudec, Holeček, Vlachovský

K utkání do Uhřic jsme přijeli ve značně improvizované sestavě. Chyběli Měsíček M., Pintek a stále zraněný Drobilík. Uhřice značně namočené v sestupových příčkách potřebovali nutně bodovat.

V začátku prvního poločasu nebylo příliš kloudných akcí ani na jedné straně. Za zmínku stojí snad jen nebezpečný roh, ze kterého domácí ohrozili Strmiskovu branku.  Následovala série faulů, když nejdříve blízko naší branky fauloval Bařina a v zápětí ostrým zákrokem domácí hráč vyřadil ze hry Bilíčka. Ten ještě zkoušel vydržet, ale po deseti minutách trápení byl kvůli zranění vystřídán. Nedlouho po faulu na Bilíčka kopali domácí roh, ze kterého se odrazil míč k jednomu z číhajících hráčů a ten si pohrál s naší obranou a nedal Strmiskovi šanci 1:0. První trochu výraznější šanci jsme tak měli až ve 25. minutě, když vedle branky hlavičkoval Bařina. Ten v zápětí chyboval u domácího vápna a nejistý Strmiska natřikrát zahraňoval situaci. O sedm minut později měl dobrou příležitost Hudec. Po Zbořilově centru se k němu dostal odražený míč a jeho tvrdý volej na poslední chvíli vyhlavičkoval domácí obránce. Pět minut před koncem poločasu se domácí útočník protahoval u brankové čáry kolem Holečka a upadl. Rozhodčí Rybecký však penaltu neodpískal. To bylo všechno z prvního poločasu.

Bohužel to bylo všechno i z celého zápasu. To co následovalo ve druhém poločase mělo s fotbalem jen pramálo společného. Byla to směs nepřesných přihrávek, tvrdých zákroků a hněvu. Sice jsme bojovali a snažili se vyrovnat, ale žádná šance nebyla tak nebezpečná, aby korigovala skóre. Navíc domácí také hrozili, zejména z brejků. Díky jednomu takovému vstřelili druhý gól, ten však nebyl pro ofsajd uznán.

Protože od začátku nastavil rozhodčí Rybecký podivný metr na zákroky (na obou stranách), všechno spělo k neodvratnému konci. Po strkanici ve zdi oplácel jasně na červenou kartu Vlachovský (dostal jen žlutou). Jen o minutu později fauloval na druhé straně ze zadu Hudce domácí hráč č. 15. taktéž na červenou (taktéž dostal jen žlutou). Druhou žlutou však dostal v zápětí, když na pokyn rozhodčího nereagoval a schválně zdržoval. Zvedla se vlna nevole domácích fanoušků a úplný závěr tak vyvrcholil v ještě vetší frašku.

Díky naší neschopnosti vstřelit gól si tři body zaslouženě připsaly domácí Uhřice.

so 17.4.2010 Moravany – Tv. Lhota 2:0 (1:0)

autor zelickoo 20.Duben 2010

Sestava: Toman – Bilíček, Holeček, Bařina, Selucký – Měsíček M., Merta, Vlachovský, Kalinec (75.  – Zbořil P., Pintez (46. Měsíček L.)

Branky: Vlachovský, Holeček

V dalším domácím zápase jsme narazili na soupeře z Tv. Lhoty. Do zápasu jsme nastoupili bez stále zraněného Martina Drobilíka. Zápas jsme začali tlakem, který vyústil ve vedoucí branku – k trestnému kopu se postavil Vlachovský a nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Poté se fotbal na dlouhou dobu vytratil, oba týmy kazily velké množství přihrávek a ani moc šancí k vidění nebylo! Výjimkou byla akce M. Měsíčka s Vlachovským, po jehož centru přestřelil z malého vápna branku Kalinec, zanedlouho ještě po podobné akci zahrozil Pintez, ale do zakončení se nedostal. Hosté zahrozili jen jednou, ale Toman šanci zlikvidoval. To bylo z první půle vše.

Druhý poločas začal, tak jak první skončil. Měli jsme převahu, ale ne a ne si vypracovat větší šanci, zůstávalo jen u náznaků šancí. Vysvobození přišlo až 15 minut před koncem, když se z trestného kopu trefil Holeček. Poté jako kdyby z nás spadla nějaká deka a břevno trefil Bařina, poté se do vyložené šance dostal Vlachovský, ale hlavou přestřelil. Pak Kalinec z dobré pozice střílel mimo. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo a tak jsme si připsali další 3 důležité body.

ne 11.4.2010 Vnorovy – Moravany 0:0 (0:0)

autor zelickoo 13.Duben 2010

Sestava: Toman – Bilíček, Holeček, Bařina, Selucký – Měsíček M. (85. Soukup), Vlachovský, Merta, Kalinec (80. Měsíček L.) – Hudec (60. Pintez), Zbořil P.

V dalším zápase jsme zajížděli na půdu třetího týmu tabulky Vnorov. Do utkání nemohl zasáhnout náš nejzkušenější hráč Martin Drobilík, který laboruje s nataženou achilovkou. První půle byla vyrovnaná. Domácí si ale vypracovali větší šanci – po nedůrazu před naším pokutovým územím se míč dostal až k domácímu útočníkovi, který přihrával nezjištně pod sebe před opuštěnou branku, domácí hráči však nedokázali míč protlačit do sítě. My jsme zahrozili z několika standartek, když v obou případech na míč nedosáhl P. Zbořil. Jednou nebezpečně střílel M. Měsíček. Většina poločasu se odehrávala mezi šestnáctkami.

Ve druhém poločase jsme měli navrch my. Soupeře jsme začali přehrávat a vytvářeli si i šance. Nejdřív zahrozil Hudec střelou z voleje, kterou domácí gólman bez problémů pokryl. Poté se do obrovské šance dostal Kalinec, když se k němu odrazila zblokovaná střela, ale nedokázal míč zkrotit natolik, aby se dostal do sítě a domácí jej vykopli z brankové čáry. V další šanci se objevil P. Zbořil, kterému nabil na malé vápno agilní M. Měsíček, ale ten netrefil dobře míč a ten se sotva došoural k brankáři. V další šanci se objevil Bilíček, když opět po přihrávce M. Měsíčka trefil z 5-ti metrů jen prostředek branky. Domácí se ve druhé půli prakticky nedostali na dostřel naší branky, jen jednou musel Toman zasahovat při střele z 20-ti metrů. A jelikož jsme v závěru nedokázali vytěžit nic ani z několika standardních situací, tak zápas skončil bez branek!