so 29.10.2016 Vracov – Moravany 1:2 (1:1)

autor zelickoo 31.Říjen 2016

Branky: 3. Marek Herzán z penalty – 42. Štěpán Novák, 70. Ondřej Selucký

Rozhodčí: Kolář

Diváci: 90

Souboj aktuálně nejhorších týmů okresního přeboru dopadl lépe pro hosty z Moravan, kteří na hřišti Vracova utnuli nepříjemnou sérii pěti porážek v řadě a po výhře 2:1 se dostali před sobotního soupeře na předposlední příčku. Průměrný duel rozhodl v 70. minutě hostující obránce Ondřej Selucký, který se parádně trefil z trestného kopu.

Jedním z hrdinů důležitého střetnutí byl Martin Drobilí. Čtyřicetiletý fotbalista znovu nastoupilů v brance Moravan a svým výkonem přispěl teprve ke druhé letošní výhře Slavoje. „Pořádně jsme na něj nevystřelili,“ poznamenal předseda FC Vracov Jiří Kudlík starší. Podle zkušeného funkcionáře viděla necelá stovka diváků sotva průměrný zápas. „Bylo to slabé utkání. Hra odpovídala postavení obou družstev v tabulce,“ řekl Kudlík.

Vracov šel do vedení již ve třetí minutě. Penaltu nařízenou za faul na Chytku proměnil Marek Herzán. Domácí v prvním poločase zahrozili ještě jednou, ale Říha střílel po přihrávce Herzána z osmimetrů nad. Moravany mohly vzápětí srovnat, ale Štěpán Novák pokutový kop neproměnil. Milotický odchovanec pálil po ruce jednoho z vracovských hráčů pouze do tyče, odražený míč pak skončil v zámezí. Vyrovnání se Slavoj dočkal až ve 42. minutě. Po pravé straně utekl domácí obraně Tychtl. Jeho střelu z blízka domácí gólman Martin Novák vyrazil na břevno a vysoký oblouček umístil do brány hlavou zcela volný Štěpán Novák. I po změně stran byla k vidění spousta nepřesností a pokažených přihrávek. Klíčová chvíle přišla v 70. minutě, kdy hosté po faulu Tesaře zahrávali z pětadvaceti metrů trestný kop. Míč si postavil Selucký, který výstavní střelou vymetl levou šibenici, domácí gólman ani nestačil zareagovat. Vracov se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání, ale výsledkem zvýšeného úsilí byly pouze nepřesné střely Říhy a Chytky. Hosté si vítězství již nenechali ujít a zcela oprávněně přenechali domácím polední místo v okresním přeboru.

ne 23.10.2016 Moravany – Dambořice 0:5 (0:1)

autor zelickoo 23.Říjen 2016

Branky: 58. a 63. Martin Gistr, 24. Václav Matula, 55. Jakub Luskač, 79. Tomáš Maleňák. Rozhodčí: Zámečník. Diváci: 70.

Fotbalisté Moravan se utápějí v mizerných výkonech i výsledcích a po páté porážce v řadě vyhlížejí závěr podzimu. Po debaklu se Svatobořicemi poslední tým okresního přeboru nezvládl ani domácí duel s Dambořicemi, kterým podlehl 0:5. Hosty nasměroval za dalšími třemi body kanonýr Václav Matula, naftaři odevzdanému soupeři po přestávce naložili další čtyři branky a domů si zaslouženě odvezli pohodovou výhru.

Moravany držely s Dambořicemi krok úvodních dvacet minut. Nezáživnou pasáž utnul kanonýr Matula. Bývalý hráč Bzence, Hodonína nebo Žarošic překonal brankáře Strmisku a poslal hosty do vedení. Sokol měl v první půli herně navrch, ale další slibné příležitosti neproměnil. Domácí nijak nebezpeční nebyli. Dlouhé nákopy na útočníka Nováka k ničemu nevedly, dambořická defenziva totiž fungovala spolehlivě.

Zato obranná hra Slavoje se po přestávce rozpadla. Dambořice tvrdě trestaly chyby naivně hrajícího protivníka, který na rozjetého soupeře neměl. Druhý gól přidal v 55. minutě Jakub Luskač, na 3:0 zvyšoval další mladík Martin Gistr. Devatenáctiletý fotbalista se pak trefil ještě jednou.

Závěrečná půlhodina se dohrávala v poklidu a hlavně z povinnosti. Moravany se na výraznější odpor nezmohly, Dambořice v uvolněném závěru přidaly ještě pátou branku. Triumf třetího týmu tabulky završil Maleňák, který stanovil konečných výsledek. „Naše vítězství je zcela zasloužené. Herně jsme byli po celý zápas lepší, proměnili jsme šance a získali další tři body,“ uvedl hostující útočník Václav Matula.

ne 16.10.2016 Svatobořice – Moravany 6:0 (2:0)

autor zelickoo 17.Říjen 2016

Branky: 38. Zdeněk Koch, 39. Pavel Šalša, 58. Luděk Baťa, 62. Ladislav Lunga, 70. David Lunga, 90. Petr Neduchal. Rozhodčí: Volf. Červená karta: 78. Martin Ficek (Moravany). Diváci: 200.

Třetí Svatobořice střílejí branky a vítězí i po přestěhování do šardického exilu. Spartak, který kvůli rekonstrukci trávníku odehraje zbytek podzimní části v sousední obci, v 11. kole okresního přeboru deklasoval Moravany 6:0. Na jednoznačné výhře se gólově podílela polovina mužstva. Mezi střelce se postupně zapsali mazáci Zdeněk Koch s Pavlem Šalšou, Luděk Baťa, Ladislav Lunga, David Lunga a střídající Petr Neduchal. Odevzdaní hosté dohrávali nedělní duel bez vyloučeného obránce Martina Ficka.

Svatobořice, kterým scházel pouze Petr Hajný, si o víkendu připsaly povinnou výhru. Spartak se na další tři body příliš nenadřel. Slavoj kladl soupeři odpor pouze v prvním poločase, po přestávce Moravany odpadly a nakonec byly rády za porážku o šest branek. „Byl to jednoznačný zápas. Zatímco hosté kromě dvou střel Nováka nic neměli, my jsme mohli přidat další góly,“ uvedl svatobořický jednatel Kamil Maršálek.

Moravany už v 18. minutě přišly o zraněného beka Kalince, kterého nahradil Ficek. Slavoj nastoupil do utkání s defenzivní taktikou, směrem dopředu ale příliš nebezpečný nebyl. Spartak měl herně navrch, ale ve finální fázi a koncovce se dlouho soužil. Čekání na gól utnul až Zdeněk Koch. Zkušený forvard se prosadil po chybné rozehrávce. Pazderka vypíchl balon Zýbalovi, naservíroval jej Kochovi, který ve 38. minutě otevřel skóre zápasu. Vzápětí to bylo 2:0. Moravany špatně rozehrály, Šalša sebral protivníkovi míč a ve spolupráci s Kochem přidal druhý gól.

Po přestávce se hrálo na jednu branku. Svatobořice na trávníku kralovaly, vytvářely si šance, střílely góly. Třetí úder bezradnému soupeři zasadil Baťa, na 4:0 upravil Ladislav Lunga. V 70. minutě se parádní ranou do šibenice prezentoval David Lunga a výhru Spartaku pečetil střídající Petr Neduchal. Moravany se na odpor nezmohly. Domácí tým mohl nakonec vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale Luděk Toman se Šalšou vyložené šance zahodili. Podobně si za rozhodnutého stavu vedli i další svatobořičtí hráči, hosty vysvobodil až závěrečný hvizd sudího Volfa. Zkušený arbitr navíc v 78. minutě po druhé žluté kartě vyloučil hostujícího zadáka Ficka. Moravany po další porážce klesly na poslední místo.

ne 9.10.2016 Moravany – Ždánice 1:2 (0:1)

autor zelickoo 10.Říjen 2016

Branky: 82. Štěpán Novák z penalty – 24. Vladimír Beker, 54. František Snášel

Rozhodčí: Blažková

Diváci: 80

Ždánice protáhly vítěznou šňůru na pět utkání. Po Kostelci, Mikulčicích, Starém Poddvorově a Dolních Bojanovicích Kovo zvládlo i duel v Moravanech, kde po brankách mazáků Vladimíra Bekera a Františka Snášela zvítězilo 2:1. Čestný úspěch Slavoje zaznamenal v 82. minutě z penalty Štěpán Novák.

„Naše vítězství je zcela zasloužené. Po celé utkání jsme byli lepší,“ řekl ždánický brankář Radek Ruban. Moravany pořádně zahrozily pouze dvakrát. Ještě za bezbrankového stavu hlavičku domácího kapitána Bařiny vyrazil pozorný Ruban na roh, ždánický brankář si pak poradil i se střelou Nováka, kterou vytěsnil na tyč. „Trošku jsem to podcenil. Byl to můj slabší zákrok,“ přiznal zkušený brankář.

Jinak Radek Ruban mnoho práce neměl. Na druhé straně Bronislav Strmiska se musel činit podstatně víc. První velkou příležitost hostů měl kapitán Handlíř, který ve vyložené pozici chtěl soupeřova gólmana přehodit, ale zbrkle poslal balon pouze do Strmiskových rukavic.

Kovo udeřilo až po trestním kopu. Nechytatelná rána Bekera z dvaceti metrů skončila v šibenici. Brankář Moravan neměl nárok zasáhnout. Ždánice do přestávky mohly přidat další góly, ale David Horňák svůj sólový únik nezakončil přesně, podobně si v zakončení vedli i Doupovec se stoperem Láncrm. Další šanci Handlíře vyrazil Strmiska na roh.

Ždánice se podruhé prosadily až v 54. minutě. Trestný kop Hrbotického usměrnil do sítě neobsazený Snášel. Hosté pak mohli přidat další branky, ale Handlířovi nebyl gól v neděli souzený. Střela Bekera skončila mimo.

Moravany příliš nebezpečné nebyly. Až v 82. minutě Kopeček fauloval Štěpána Nováka, který si postavil balon na bílý puntík a a přehledem proměnil pokutový kop. Ruban sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.

Domácí se v závěru snažili urvat alespoň bod, ale na vyrovnání už nedosáhli. Ždánice si těsný náskok bez problémů pohlídaly.

so 1.10.2016 Moravany – Vnorovy 0:5 (0:1)

autor zelickoo 3.Říjen 2016

Branky: 26. a 83. Jiří Motyčka, 57. Marek Janoušek, 87. Petr Zubalík, 89. Dominik Zachar

Rozhodčí: Filipenský

Diváci: 120

Moravany by na hody vůbec neměly hrávat. Před rokem Slavoj utrpěl debakl s Uhřicemi 0:7, v sobotu soupeře z Kyjovska pěti brankami ponížili fotbalisté Vnorov, které po nejvyšší výhře v sezoně uhájili v okresním přeboru druhou pozici.

Agro je v neskutečném laufu. Celek z Veselska vyhrál pátý z posledních šesti utkání a drží se v popředí tabulky. Zato Moravany tápou. I když hráči Slavoje doma v předcházejících dvou duelech brali po bodu, debakl 0:5 je vrátil zpátky do reality. „Bylo to velmi špatné,“ uznal i kouč Moravan Pavel Gebhart.

Domácí tým nastoupil k hodovému sobotnímu utkání s uzdraveným gólmanem Strmiskou, zato bez opor Tychtla, Seluckého a Petra Zbořila. Stovka diváků viděla v prvním poločase nezáživný fotbal s minimem vyložených šancí a zajímavých momentů. Vnorovy byly od začátku střetnutí fotbalovější i aktivnější a balon po většinu času držely na polovině soupeře, ale k pořádnému zakončení se nedostávaly.

Nudu přerušil až ve 26. minutě pohotový Jiří Motyčka, který po autovém vhazování a tvrdé střele Janouška dorazil brankářem Strmiskou vyražený balon do sítě. Agro následně mohlo hubený náskok ještě navýšit, ale Luděk Bittner v šanci neuspěl.

Moravany v první půli nijak nebezpečné nebyly. Slavoj spoléhal pouze na dlouhé nákopy, pozorná hostující defenziva ale míče v klidu sbírala. Domácí tým v úvodní části zahrozil pouze jednou. Na konci povedené akce byl zakončující Novák, jehož ránu ze šestnáctky po brejku vyrazil gólman Rybka. Vnorovy pak měly v závěru prvního poločasu ještě jednu prudkou střelu, Strmiska ale zasahovat nemusel.

Kouč Gebhart poslal po přestávce na trávník Ficka s Pimkem, kteří hru Slavoje alespoň na chvíli pozvedli. Domácím střídání pomohlo. Moravanští fotbalisté začali běhat a vyhrávat souboje. I když směrem dopředu nijak zvlášť nebezpeční nebyli, alespoň vyrovnali hru.

Chyba v rozehrávce jim však zlomila vaz. První zaváhání ještě hosté nevyužili, ale v 57. minutě po sérii nepřesných přihrávek skóroval zkušený záložník Agra Marek Janoušek. Ten zkušeně uklidil balon k tyči a bylo to 0:2.

Moravany se po hrubé chybě složily, zato Vnorovy na pažitu dominovaly. Luděk Bittner orazítkoval břevno, výborně hrajícího Zachara, který vymotal dva obránce soupeře, vychytal gólman Strmiska.

Hosté svoji převahu zúročili až v závěrečné desetiminutovce. Na 3:0 zvýšil Motyčka, který prošel středem hřiště a nepříliš prudkou přízemní střelou a za pomoci šťastné teče obránce Drobilíka překonal bezmocného Strmisku. Co na tom, že balon se za brankovou čáru sotva došoural…

Čtvrtý gól přidal střídající Zubalík, který doklepl míč do sítě po individuálním průniku a zpětné přihrávce Zachara. Nejlepší hráč zápasu pak gólem v 89. minutě po vyšachování soupeřovy defenzivy završil triumf Vnorov.

Moravany ve druhém poločase brankáře Rybku vůbec neohrozily. Domácí se po utkání nemohli vymlouvat ani na zkušeného sudího Filipenského, který jim podle jejich mínění za nepříznivého stavu 0:2 upřel penaltu za evidentní ruku. Hosté vyhráli zcela zaslouženě.