slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archiv článků ‘DOROST’

ne 29.04.2012 Moravany – Šardice 3:1 (1:1)

autor zelickoo 6.Květen 2012

Sestava: Grufík, Čech, Hlaváč Petr, HlaváčJan, Dihlačka, Tomaštík, Marčík, Zýbal, Ingr, Klimeš, Rotrekl, Dorňák, Pimek Josef.
Branky:  Adam Rotrekl  2x,  Jakub Ingr

Trenér:    Macejka Milan

S podporou větru v zádech měl soupeř prvních deset minut více ze hry a dostal nás pod tlak. První šanci si ale vypracovali naši hráči. To když Ingr vybojoval míč, ale sám před brankářem nedokázal skórovat. Nedáš, dostaneš. To se potvrdilo hned v zápětí, kdy střela z dvaceti metrů s pomocí větru  zapadla po zemi přesně k pravé tyči do naší brány. Pak se hra srovnala na obou stranách a z naší strany se množilo stále více šancí. Jednu z nich ještě do poločasu dokázal proměnit v gól Rotrekl. V druhé půli se hrál velmi bojovný fotbal na obou stranách. I když Šardice byly techničtější, naši hráči je udolávali zarputilou bojovností a začali je znatelně přehrávat. I přesto si hosté v 55 a 58 minutě vypracovali dvě velmi nebezpečné šance, ale to se Grufík v naší bráně předvedl dvěma výstavními zákroky. Tím mužstvu velmi pomohl i k tomu, že naši ještě více přidali na důrazu a rychlosti. Když v 62 minutě vstřelil Ingr druhou branku, soupeř polevil a náš gólman Grufík byl do konce zápasu téměř bez práce. V 82 minutě po pravé straně vnikl s míčem do velkého vápna soupeře Ingr a ještě před brankařem stačil přihrát Rotreklovi. Ten sice ze značného úhlu, ale do téměř odkryté brány uzavřel stav utkání na 3:1.

Trenér po utkání hráče pochválil za důraz a velkou bojovnost během celého utkání.

ne 22.4.2012 Lužice – Moravany 0:0 (0:0)

autor zelickoo 29.Duben 2012

V neděli 22.4. jsme zavítali na hřiště průměrného soupeře do Lužic. Do zápasu jsme vstupovali jako favorité, čehož jsme se snažili od počátečního hvizdu využít. Soupeře jsme se nebáli a hned ze začátku utkání jsme si vypracovali několik slibných šancí, které ale skončily (díky naší nepřesnosti) mimo branku soupeře. Postupně nám ale ubývaly síly a soupeř se tu a tam dostával do příležitostí, které ale naštěstí likvidoval nepřekonatelný Grufík. První poločas jsme měli jasně navrch a může nás jen mrzet to, že jsme neproměnili šance, které jsme si tak pracně vypracovali.

V druhém poločase se ale karta obrátila. Soupeř se za podpory domácích fanoušků držel spíše na naší polovině, ale kvůli nepřesnostem a malé podpoře záložní řady si téměř žádnou pořádnou šanci nevypracoval. Síly nám sice ubývaly rychle, ale i tak jsme si dokázali vypracovat další pár zajímavých šancí, které avšak k našemu neprospěchu neskončili v soupeřově síti.

Dorost – dosavadní zápasy

autor zelickoo 20.Duben 2012

Po velmi špatné zimní přípravě a jediném přípravném utkání v Dambořicích, na umělé trávě, s účastníkem Okresního přeboru Žarošicemi, které jsme prohráli 8:0, jsme vstoupili do prvního kola jarní části ve Vlkoši.

Vlkoš – Moravany 1:2

Ve velmi průměrném utkání jsme vyhráli 2:1. Obě branky dal Josef Klimeš, který se k nám vrátil na půlroční hostování z Kyjova. V závěru utkání přišla z naší strany velká převaha, kdy si Klimeš a Ingr vypracovali spoustu brankových příležitostí, ale proměnit je nedokázali. S posledním týmem v tabulce to bylo povinné vítězství.

Moravany – Strážnice 3:0
Branky: Hlaváč Jan, Ingr Jakub, Rotrekl Adam
Hosté nastoupili pouze s deseti hráči. Přesto byla naše hra velmi slabá, neurovnaná a chaotická, k čemuž se ještě přidalo naše nešťastné neproměňování tutových brankových příležitostí. I přes v podstatě přesvědčivé vítězství s předvedenou hrou nemůžeme být ani trochu spokojeni.

Svatobořice – Moravany 3:0
Utkání bylo od začátku v celku vyrovnané, ke skórování však měli blíže naši hráči a to především zásluhou Ingra, Hlaváče Jana a Klimeše. Hned v desáté minutě se zranil Pavel Macejka, kterého z pole nahradil Adam Rotrekl. V závěru první půle si také domácí  vypracovali pár slibných šancí, které však skončily buď mimo naši bránu a nebo byl brankař Jakub Grufík vždy na místě a míče pokryl. V 50. minutě se zranil  brankář Jakub Grufík, kterého z pole musel nahradit Adam Rotrekl a na jeho místo ze střídačky nastoupil Václav Dorňák. Hned z následného protiútoku, domácí nachytali ještě nepřipraveného Rotrekla v naší bráně a poprvé skórovali. Od té chvíle jsme byli pod neustálým tlakem. V 65. minutě musel z hřiště pro přetrvávající křeče i Patrik Tomaštík, kterého nahradil Josef Pimek. Do závěru utkání domácí stihli skórovat ještě dvakrát.
Toto utkání lze hodnotit vzhledem k samotnému vývoji, zraněním, nedostatku střídajících hráčů a velmi špatnému počasí i přes prohru v celku pozitivně.

Moravany – Nenkovice 2:0
Branky: Marčík, Ingr.
Z kraje utkání nás hosté zaskočili poměrně kvalitní hrou, kterou jsme dlouho stěží srovnávali ale do žádné šance se nedostali. Naopak postupem času se projevovala větší zkušenost našich hráčů. Zrazovala nás však opět neschopnost proměňovat jasné šance. V desáté minutě prošel sám před brankáře hostí Ingr, ale nedal. O osm minut později se do slibné šance dostal Klimeš. Opět bez efektu. V 35. minutě po rohovém kopu v malém vápně se nejlépe orientoval Ingr a odražený míč s přehledem zasunul do odkryté brány 1:0. Branka nás ale moc nenakopla, naopak stále přibývalo více našich až příliš nepochopitelných nepřesností. V 54. minutě jsme mohli zvýšit vedení, kdy po zákroku na pronikajícího Ingra byl odpískán pokutový kop. David Marčík jej však školácky neproměnil. V 62. minutě, po rohovém kopu se přece jen podařilo Marčíkovi vstřelit gól hlavou z bezprostřední blízkosti na 2:0. Po zbytek zápasu už jsme průběh hry kontrolovali ale dosáhnout vstřelení další branky už se nepodařilo.
Po utkání trenér Milan Macejka hráčům poděkoval za povinné tři body. I když v druhé polovině se náš herní projev znatelně zlepšil, se samotnou týmovou i individuální hrou trenér ještě zdaleka nemůže být spokojený.

Dorost…

autor zelickoo 24.Srpen 2009

Před sezónou jsme museli řešit nepříjemný problém, které z mládežnických mužstev přihlásit do nadcházejícího soutěžního ročníku. Žáci i dorost se potýkají s velkým nedostatkem hráčů, proto bylo nemožné udržet v soutěži obě mužstva. Jediná varianta, která se v dané situaci jevila nejrozumnější, byla, staršími žáky ročník 1995 doplnit dorost v jehož kádru zůstalo šest hráčů. S pěti žáky, jedním příchozím hráčem z Kyjova má dorost dvanáct hráčů. Třináctým je Honza Hlaváč, který se před sezonou opět zranil.To že bude mít v tomto složení mužstvo dost velké potíže jsme předpokládali. Že ale budou tolik kruté to ne. Máme za sebou tři mistrovská utkání a výsledky jsou pro hráče hodně frustrující. Prušánky 0:11, Kostelec 1:7, Domanín 0:12. Nyní se naskýtá myšlenka jestli naše rozhodnutí bylo to správné. Druhou otázkou je zdali hráči nepodlehnou a přečkají podzim. Jsem přesvědčený že po zimní přestávce už to bude lepší. Ani já jsem nebyl za celé ty roky v takové situaci a přiznám se že mě to dost trápí. Chtěl bych vzkázat hráčům aby nad sebou nelámali hůl a vydrželi. Většina z nich jsou to velmi talentovaní fotbalisti, technicky a herně velmi nadaní a jejich dočasný fyzický handicap časem pomine.

Kluci vydržte!!!


Pavel Janča trenér.