slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Dorost – dosavadní zápasy

autor zelickoo 20.Duben 2012

Po velmi špatné zimní přípravě a jediném přípravném utkání v Dambořicích, na umělé trávě, s účastníkem Okresního přeboru Žarošicemi, které jsme prohráli 8:0, jsme vstoupili do prvního kola jarní části ve Vlkoši.

Vlkoš – Moravany 1:2

Ve velmi průměrném utkání jsme vyhráli 2:1. Obě branky dal Josef Klimeš, který se k nám vrátil na půlroční hostování z Kyjova. V závěru utkání přišla z naší strany velká převaha, kdy si Klimeš a Ingr vypracovali spoustu brankových příležitostí, ale proměnit je nedokázali. S posledním týmem v tabulce to bylo povinné vítězství.

Moravany – Strážnice 3:0
Branky: Hlaváč Jan, Ingr Jakub, Rotrekl Adam
Hosté nastoupili pouze s deseti hráči. Přesto byla naše hra velmi slabá, neurovnaná a chaotická, k čemuž se ještě přidalo naše nešťastné neproměňování tutových brankových příležitostí. I přes v podstatě přesvědčivé vítězství s předvedenou hrou nemůžeme být ani trochu spokojeni.

Svatobořice – Moravany 3:0
Utkání bylo od začátku v celku vyrovnané, ke skórování však měli blíže naši hráči a to především zásluhou Ingra, Hlaváče Jana a Klimeše. Hned v desáté minutě se zranil Pavel Macejka, kterého z pole nahradil Adam Rotrekl. V závěru první půle si také domácí  vypracovali pár slibných šancí, které však skončily buď mimo naši bránu a nebo byl brankař Jakub Grufík vždy na místě a míče pokryl. V 50. minutě se zranil  brankář Jakub Grufík, kterého z pole musel nahradit Adam Rotrekl a na jeho místo ze střídačky nastoupil Václav Dorňák. Hned z následného protiútoku, domácí nachytali ještě nepřipraveného Rotrekla v naší bráně a poprvé skórovali. Od té chvíle jsme byli pod neustálým tlakem. V 65. minutě musel z hřiště pro přetrvávající křeče i Patrik Tomaštík, kterého nahradil Josef Pimek. Do závěru utkání domácí stihli skórovat ještě dvakrát.
Toto utkání lze hodnotit vzhledem k samotnému vývoji, zraněním, nedostatku střídajících hráčů a velmi špatnému počasí i přes prohru v celku pozitivně.

Moravany – Nenkovice 2:0
Branky: Marčík, Ingr.
Z kraje utkání nás hosté zaskočili poměrně kvalitní hrou, kterou jsme dlouho stěží srovnávali ale do žádné šance se nedostali. Naopak postupem času se projevovala větší zkušenost našich hráčů. Zrazovala nás však opět neschopnost proměňovat jasné šance. V desáté minutě prošel sám před brankáře hostí Ingr, ale nedal. O osm minut později se do slibné šance dostal Klimeš. Opět bez efektu. V 35. minutě po rohovém kopu v malém vápně se nejlépe orientoval Ingr a odražený míč s přehledem zasunul do odkryté brány 1:0. Branka nás ale moc nenakopla, naopak stále přibývalo více našich až příliš nepochopitelných nepřesností. V 54. minutě jsme mohli zvýšit vedení, kdy po zákroku na pronikajícího Ingra byl odpískán pokutový kop. David Marčík jej však školácky neproměnil. V 62. minutě, po rohovém kopu se přece jen podařilo Marčíkovi vstřelit gól hlavou z bezprostřední blízkosti na 2:0. Po zbytek zápasu už jsme průběh hry kontrolovali ale dosáhnout vstřelení další branky už se nepodařilo.
Po utkání trenér Milan Macejka hráčům poděkoval za povinné tři body. I když v druhé polovině se náš herní projev znatelně zlepšil, se samotnou týmovou i individuální hrou trenér ještě zdaleka nemůže být spokojený.

Komentáře jsou uzavřeny.