slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archiv článků ‘SEZONA 2011/2012’

so 9.6.2012 Ježov – Moravany 0:3 (0:1)

autor zelickoo 11.Červen 2012

Sestava: Toman – Ficek, Bařina, Zbořil P., Selucký – Lupač (85. Kalinec), Vlachovský, Měsíček, Soukup – Možíš, Pintera

Branky: Možíš 2, Zbořil

K poslednímu zápasu jsme zajížděli do Ježova, šlo o zápas o 3. příčku, protože Ježov na nás ztrácel 2 body. Jak již bývá zvykem na zápas jsme přijeli sotva v 11 lidech a jako jediný náhradník byl na lavičce náš trenér Jaroslav Kalinec.
Do zápasu vstoupil aktivněji náš soupeř a 15 minut udával tempo hry, do žádné šance se však nedostal a od 15. minuty se hra vyrovnala a postupně jsme začali domácí přehrávat a dostali jsme se i do vedení – po přihrávce Pintery pronikl do vápna Vlachovský a jeho centr se dostal až k volnému Mojžíšovi a ten se nemýlil – 0:1! Do poločasu jsem měli ještě několik slibných střel (Možíš, Vlachovský), ale stav se již nezměnil. Druhý poločas byl již zcela v naší režii. Dobře jsme kombinovali a soupeřova obrana si nevěděla rady hlavně s Lukášem Možíšem, který zanedlouho zvýšil na 2:0, když tváří tvář Habáňovi nezaváhal. I nadále jsme byli lepším týmem, měli i další šance, ale ujala se až přihrávka Možíše na volného Zbořila, pro kterého nebylo problémem trefit prázdnou branku – 0:3. Až za tohoto stavu zahrozili domácí, ale střela Ryšky skončila na tyči a Ingr střílel nepřesně a tak zápas skončil 0:3.

ne 3.6.2012 Moravany – Vnorovy 3:7 (1:4)

autor zelickoo 4.Červen 2012

Sestava: Strmiska – Bařina, Selucký, Lupač, Ficek – Soukup, Kalinec, Zbořil P., Měsíček, Pintera, Možíš

Branky: Kalinec, Možíš 2x

Poslední domácí utkání sezóny bylo jako některá předešlá utkání poznamenáno chybějícími hráči. V poslední době je kádr poněkud řídký. V podstatě hraje každý kdo přijde.

Také díky tomuto faktu nabralo utkání proti Vnorovům nevídané obrátky. Po 16-ti minutách jsme prohrávali 0:4 a bylo prakticky po zápase. Ale začněme popořadě. Už v páté minutě se Vnorovy ujaly vedení střelou pod břevno, po Lupačově zbrklém odkopu 0:1. Šance přišla i na druhé straně, do vápna se dostal Kalinec, ale míč měl na pravou „opěrnou“ nohu. V 11. minutě přišla další dalekonosná střela a změna skóre na 0:2. O čtyři minuty později zpracoval na malém vápně bez problémů osamocený hostující útočník a křižně k tyči zvýšil na 0:3. Po rychlé kombinaci se hostující útočník sám řítil na Strmisku, kterého přeloboval a nikdo z dobíhajících se nesnažil míč odvrátit 0:4. Hosté byly na koni. Vytvořili si několik dobrých příležitostí. Ve 25. minutě po dobrém uvolnění Možíš vymotal hostující obranu a nahrál Klincovi, který se z blízka nemýlil 1.4. Několik dalších příležitostí na obou stranách už nestojí za zmínku.

Do druhého poločasu se nenastupovalo lehce. Navíc hned v úvodu vystrašili Vnorovjané domácí fanoušky nebezpečnou střelou z dálky. Po chybě hostující obrany se však ocitl sám před brankářem Možíš a korigoval výsledek na 2:4. Za dvě minuty přišla 100% šance, kdy po centu hosté propadli v obraně a hlavičkou málem překonali vlastního brankáře, z dorážky Možíš neuspěl. Ani další Možíšova střela, tentokrát křižná, se neujala. A tak přišel trest. Po teatrálním pádu následovala standardka a střela přímo do vinklu 2:5. Branky však padaly na obou stranách. Možíš si připravil míč a jeho střela z úhlu prošla bez kontaktu až za záda brankáře 3:5. V 73. minutě se však dostaly Vnorovy do úniku a samotnému Strmikovi nedali šanci 3:6. O 2 minuty později přišla pečeť výsledku v podobě sedmé branky 3:7.

Divoký výsledek naznačuje divoký průběh zápasu. Je třeba přiznat, že při troše štěstí se zápas mohl odvíjet jinak, jenže po 16-ti minutách bylo prakticky po zápase.

ne 27.5.2012 Moravany – Sobůlky 1:1 (0:0)

autor zelickoo 29.Květen 2012

Sestava: Strmiska – Ficek, Bařina, Zbořil P., Selucký – Měsíček, Pintera, Tychtl, Soukup – Možíš, Vlachovský

Branka: Lukáš Možíš

            V dalším zápase jsme doma hostili Sobůlky. Šlo o zápas o 3. místo v tabulce, protože rozdíl mezi oběma mužstvy činil 2 body. V prvním poločase moc šancí k vidění nebylo, za zmínku stojí jen břevno Vlachovského v 10. minutě z trestného kopu a na druhé straně zahrozili hosté dorážkou z 5-ti metrů, ale střela v pádu mířila vedle. Jinak se hrál bojovný zápas, kde převládaly obrany.

            Podobně to dlouho vypadalo i ve druhém poločase, žádný z týmů se nemohl dlouho prosadit. Nejdřív zahrozili hosté, ale střelu z blízkosti zneškodnil Strmiska, na druhé straně šel sám na brankáře Možíš, ale jeho střelu Výstup zneškodnil. Zanedlouho se už v totožné situaci Lukáš nemýlil a bylo to 1:0. To se psala 70. minuta. Tento stav jsme v pohodě kontrolovali až do nastaveného času. V době kdy jsme kombinovali na soupeřově polovině jsme ztratili míč, následoval faul a standardka soupeře – všichni hostující hráči se nastěhovali do našeho velkého vápna, poprvé jsme míč ještě odvrátili, ale přesně na nohu Bátory, který z rohu velkého vápna poslal míč naslepo před branku, který však skončil v naší síti. Ihned po rozehrávce byl konec zápasu.

Sestava: Strmiska – Ficek, Bařina, Zbořil P., Mikeska – Měsíček, Pintera (75. Martinek), Tychtl, Soukup-Kalinec, Možíš

Branka: Lukáš Možíš

            Dalším soupeřem byla Tvarožná Lhota, 5. tým tabulky. Už delší dobu se potýkáme s nedostatkem hráčů a v tomto zápase to vyvrcholilo. K zápasu jsme jeli ve 12-ti lidech, přičemž někteří hráli se sebezapřením, navíc se již po vystřídáni zranil Mikeska a zápas jsme museli dohrávat v 10-ti hráčích.

            První poločas, to byla jedna velká tragédie, a domácí toho využili ke vstřelení 4 branek a ani se moc nenadřeli a nezapotili. Hráli jsme bez nasazení, bez pohybu, prostě tomu chybělo úplně všechno a výsledkem byl poločas 4:0 pro domácí.

            Druhý poločas vypadal úplně obráceně. Domácí jsme zatlačili a snížili na 1:4, jmenovitě Lukáš Možíš. Ten se dostal i do několika dalších šancí, 2x šel sám, ale zdramatizovat utkání nedokázal, neujala ani žádná jeho střela. Poté byl v pokutovém území jasně faulován Kalinec, ale sudí byl proti a penalta se nepískala. Pak přišlo zranění Mikesky a od té doby se zápas dohrávala a skončil naší prohrou 1:4.

ne 13.5.2012 Moravany – Lovčice 1:1 (0:1)

autor zelickoo 13.Květen 2012

Sestava: Strmiska – Ficek (80. Ingr), Bařina, Zbořil P., Selucký – Měsíček, Tychtl, Pintera, Soukup – Kalinec, Možíš

Branka: Lukáš Možíš

            V dalším kole jsme na svém hřišti přivítali suverénního lídra OP – tým Lovčič. Již před zápasem bylo jasné, jakým směrem se bude zápas odvíjet. Od začátku se hrálo vesměs na naší polovině, hosté však kombinovali jen po vápno a do žádných šancí se nedostávali, když už se dostali ke střele tak mířili nepřesně. Jedinou střelu, u které se Strmiska zapotil, byla střela Machálka, kterou gólman vytáhl na roh. Jelikož hosté hráli profesorsky, přišel pro ně trest – Možíš vystihl nepřesnou rozehrávku hostujícího gólmana a zakončil do prázdné branky – 1:0. Do konce poločasu se stav nezměnil.

            Do druhé poločasu nastoupili Lovčice mnohem aktivněji a začali se dostávat do nebezpečných situací, ale šance Rezka, Hušky a Polcra zůstaly nevyužity. Vyrovnání přišlo až 15 minut před koncem, kdy po průniku a následném centru Šimečka skóroval Přikryl – 1:1. I přes obrovskou snahu se už hostům nepodařil vstřelit vítězný gól, a tak jsme získali cenný bod.

ne 6.5.2012 Dambořice – Moravany 2:0 (1:0)

autor zelickoo 7.Květen 2012

Sestava: Strmiska – Ficek (80. Kalinec), Bařina, Zbořil P. (Mikeska), Selucký – Soukup, Měsíček, Tychtl, Pintera – Vlachovský, Možíš

Poslední dubnovou neděli jsme zajížděli na horkou půdu do Dambořic, kde se nám příliš nedaří, bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo přivést ani bod. První poločas byl vyrovnaný, hrálo se vesměs uprostřed hřiště a bez šancí. Naši nenadějnější příležitost zastavil nesmyslně odpískaný ofsajd, ke kterému chybělo asi tak 5 metrů, což se ale dalo čekat, když na lajně stál domácí pomezní z lidu. Pak se řítíil sám na branku Měsíček, ale jeho střelu zblokovala domácí obrana. Na druhé straně zahrozil domácí Matula, ale střílel jen do boční sítě. První gól vstřelili domácí po rohovém kopu, kdy Bařina odvracel míč a hlavou trefil do zad domácího hráče a bylo to 1:0.

Druhý poločas se hrál prakticky jen na polovině domácích, ale naší nemohoucností jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól. Nejprve neuspěl střelou Možíš, kterou brankář vytlačil na roh, podobně dopadl i nebezpečný pokus Vlachovského, hlavička Seluckého mířila nad, další střela Možíše skončila na rukavicích domácího gólmana. Tak přišel trest – pochybě uprostřed hřistě šel sám na gólmana Matula, který obešel i Strmisku a zakončil do prázdné branky – 2:0. I když jsme se pak snažili s výsledkem něco udělat, branku jsme nevstřelili – brnkáře tváří v tvář nepřekonal ani Bařina ani Možíš ani dorážející Kalinec.

ne 29.4.2012 Moravany – Ždánice 4:3 (2:0)

autor zelickoo 29.Duben 2012

Sestava: Strmiska – Bařina, Zbořil P., Selucký, Ficek (66. Mikeska) – Pintera, Tychtl, Soukup, Měsíček (86. Ingr J.) – Možíš, Otáhal (90. Kalinec)

Branky: Měsíček 2x,Otáhal, Možíš

ŽK: Soukup, Tychtl

Počasí v neděli lámalo teplotní rekordy a Ždánice chtěly zlomit moravanskou obranu a vybojovat důležité body, jelikož se pohybují na chvostu tabulky. Byl to zápas plný zvratů a těžko se popisuje. Smíšené pocity přetrvávají  u obou táborů.

Hned od začátku jsme si vytvořili znatelný tlak a dostali se do několika solidních příležitostí, nejprve střílel Pintera z otočky vysoko nad branku. Po Otáhalově dobrém vysunutí se snažil překonat Rubana Tychtl, ale ždánický brankář konečky prstů zabránil míči v cestě do brány. Za nedlouho poté střílel po Soukupově přihrávce do ofsajdu Možíš. Neuběhlo ani patnáct minut od začátku utkání a do vyložené šance se dostal po Otáhalově přihrávce Petr Zbořil, jenže sám na malém vápně trefil jen Rubanovy nohy. V 16. Minutě dal znovu vyniknout Rubanovi Možíš. Moravanští si dokázaly vytvořit nepřeberné množství šancí, jež nedokázali přetepat v branku. Ždánice se nedostávaly do zakončení a tak jedno z mála ohrožení domácí branky přišlo z Rubanova výkopu přes celé hřiště. Žádná z kombinací, dokonce ani ty v malém vápně, nevedla k brance, a tak ve 32. minutě napřáhl z rohu velkého vápna Měsíček a jeho rána zapadla za záda brankáře Rubana 1:0. O tři minuty se do další „loženky“ dostal Petr Zbořil a naložil s ní podobně jako v předchozích případech. Pět minut před poločasem se ve vápně hostí uvolnil Soukup, kterého obrana dokázala zastavit jen za pomocí faulu. K pokutovému kopu se postavil Měsíček a nechytatelně zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou odvracel ojedinělou šanci Ždánic Bařina málem na vlastní gól. Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase se do šancí pomalu začali dostávat také hosté. Nejprve zahrozili z rohu. Při dalším rohu Strmiska míč rychle rozehrál a unikající Možíš po dlouhém sprintu nastřelil jen hostujícího brankáře. O chvíli později zakončoval po trase Měsíček – Otáhal vysoko nad druhý jmenovaný. 57. minuta, Ždánice zahrávají roh, na zadní tyči se dostává do zakončení neobsazený útočník a hlavu zakončuje přesně do protipohybu brankáře Strmisky a obránců 2:1. Ždánice po gólu znatelně ožily a Moravany v ten okamžik přikryla mírná deka. Ždánice měly míč častěji na kopačkách domácí působili rozpačitě. V 63. minutě po skvělé Měsíčkově přihrávce unikl Otáhal a křižnou střelou vrátil dvoubrankové vedení na stranu Moravan 3:1. Za třináct minut bylo ovšem všechno jinak, když z 25 metrů napřáhl hostující útočník a střela, se kterou si mírně pohrál vítr, překvapila nejen Strmisku 3:2. To však nebylo zdaleka všechno. Po dobrém pasu si z obranou, brankářem i s nervy domácích příznivců pohrál Možíš, ale nakonec s přehledem zvýšil na 4:2. Situace se zkomplikovala v okamžiku, kdy jeden z centrovaných míčů Ždánic nekompromisně zavěsil  hlavou Měsíček do vlastní sítě 4:3. Ždánice ucítili šanci a snažili se využít nejistoty domácích. V 91. minutě rozehrával z poloviny hřiště brankář Ruban, Strmiska míč jen utlumil a vyrazil před sebe. K míči se však dostal rychleji hostující útočník a míč putoval do branky. Hosté se obrátili a začali se radovat. Domácí obránce však na poslední chvíli vykopl míč a rozhodčí, k nevoli ždánických, posoudil situaci tak, že míč ještě nepřešel brankovou čáru. Zápas skončil vítězstvím Moravan 4:3.

Nutno podotknout, že největší problém bylo neproměňování našich šancí. Po prvním poločase jsme si mohli vytvořit pohodlný náskok čtyř možná i pěti gólů a nebylo by co řešit. Místo toho jsme se až do konce zápasu museli bát o výsledek. Ždánice také udělovali lekci z produktivity. Z minima šancí dokázali vytvořit maximum. A kdyby se v závěrečném závaru plném emocí soustředili na zakončení a dorážku mohli si odvézt překvapivý bod.

ne 22.4.2012 Hovorany – Moravany 2:0 (1:0)

autor zelickoo 22.Duben 2012

Sestava: Vavřík Ivo – Bařina, Selucký, Ficek, Zbořil P. – Kalinec, Měsíček (84. Surka), Pintera, Tychtl – Otáhal, Možíš

ŽK: Bařina, Ficek

Bída a utrpení. Tak by se dalo vyjádřit utkání aktuálně posledního celku Hovoran s našimi hřáči Moravan. Fotbal hodný úrovně IV. třídy a snad jen 3 výrazné momenty za celou dobu. Začněme ale popořádku. Moravany přijely k utkání značně oslabeny. Jenom výpis marodky by vyšel na samostatný článek. Celou situaci dokreslí fakt, že jediným náhradníkem byl asistent trenéra Ivo Surka. Nikdo se ovšem na tento stav nevymlouval a ani nemohl. Úkol zněl jasně.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a hrálo se převážně uprostřed hřiště (mezi vápny). První náznak šance přišel až v 10. minutě, kdy se o kombinaci pokoušeli Otáhal se Zbořilem, ale finální přihrávka na Pinteru byla příliš dlouhá. O pět minut později po autovém vhazování nebezpečně pálil Možíš, ale domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. V 18. minutě přišla první střela Hovoran, ovšem byla z dálky a postrádala jak umístění tak razanci. V zápětí se po ose Otáhal – Možíš – Pintera dostal k zakončení druhý jmenovaný Možíš, ale gólman domácích byl opět připraven. V neuspořádané hře přišel také čas několika pokusů Hovoran, ty však vyřešil dobře bránící Bařina. Snad jen jedna střela z dálky stojí za zmínku, kdy ze standardky vypadl Vavříkovi míč z koše, ale Pintera dokázal odvrátit další nebezpečí. Do několika příležitostí se snažil propracovat Kalinec, ale buď byl blokován nebo nedokázal odcentrovat. Hovorany se prakticky ani jednou neprobojovaly až do vápna. Jediné na co se zmohly, byly střely z dálky. Těsně před přestávkou po faulu Bařiny si postavil míč domácí Jaromír Hudec a z 25 metrů, k údivu všech aktérů i diváků, překvapil špatně postavenou zeď a hlavně brankáře Vavříka 1:0.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Moravany neustále nakopávaly míč na útočníky, které pokrývali o hlavu vyšší obránci. V 53. minutě zahrával standardku Možíš a jeho povedený centr dokázal dopravit do brány Pintera. Proti byl však pomezní rozhodčí Drozdy, který signalizoval ofsajd. Moravany postrádaly alespoň náznak kombinační hry, a většinu jejich přihrávek vystihly domácí. Čím dál více pronikaly Hovorany do otevřené obrany a snažili se ohrozit hostující bránu. Z jednoho takového úniku a po sérii chyb Moravan došlo k nepříjemnému závaru v brankovišti, ale stav se nezměnil. To až 10. minut před koncem zápasu napřáhl z 25 metrů domácí Sláma a dalekonosnou střelou nachytal Vavříka na švestkách 2:0. Dvě přesnější střely na bránu z 25 metrů a dva góly. Takto nelichotivá je bilance brankáře Vavříka. I díky předváděné hře bylo jasné, že se Moravany na obrat už nezmohou. Domácí získali cenné 3 body v těsném souboji o záchranu.

Góly: Zbořil M, Možíš, Měsíček M.

so 7.4.2012 Uhřice – Moravany 0:2 (0:1)

autor zelickoo 20.Duben 2012

Góly: Možíš 2x

Moravany se konečně probraly po dlouhém zimní spánku a po dvou porážkách si připsaly první jarní vítězství. Slavoj dokázal naplno bodovat v Uhřicích, kde zvítězil hlavně díky dvěma nádherným brankám Lukáše Možíše.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme fotbalovější než domácí. Měli jsme i více brankových příležitostí,“ uvedl hostující trenér Jaroslav Kalinec. Ten poprvé ve druhé polovině sezony využil služeb Petra Vlachovského a Michala Záhumenského. „Byli jsme kompletní. Na naší hře se jejich nasazení projevilo. Hráli jsme opravdu dobře,“ řekl Kalinec.

Hrdinou utkání, které se kvůli tradičnímu koštu vína, hrálo již v sobotu, byl Lukáš Možíš. Talentovaný forvard se proti Uhřicím blýskl dvěma výstavními brankami. První gól dal rodák z Vřesovic v prvním poločase, druhý zásah přidal po změně stran. Obě trefy byl opravdu lahůdkové. „To se v takové soutěži jen tak nevidí,“ vysekl Možíšovi poklonu bývalý brankář. Uhřice se snažily, několikrát zahrozily po standardních situacích, které zahrával bývalý hráč Mokré a Rájce Aleš Vojtíšek, ale do vyložené šance se nedostaly. Hsoté naopak mohli ve druhém poločase přidat další branky, ale domácí gólman Mokrý zneškodnil šance Možíše a Vlachovského.

Moravany zůstaly po osmé letošní výhře na čtvrtém místě, Uhřice klesly na desátou příčku.

zdroj: www.denik.cz