slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archiv článků ‘SEZONA 2007/2008’

Rozloučení ze sezónou 2007/2008

autor zelickoo 23.Červen 2008

Tento víkend se odehrálo rozloučení ze sezónou 2007/2008 a je nutno podotknout že s úspěšnou sezonou. Muži první rok v okresním přeboru dosáhli na 4 místo v tabulce, a nebýt remízy při dohrávce v Hovoranech mohli jsme slavit bronzové umístění. Po podzimní části ovšem situace nebyla dobrá a hlavím cílem jara byla záchrana. Tento plán byl naplněn bezezbytku a je nám jen ku prospěchu, že jsme se v tak silné konkurenci dokázali prosadit. Vždyť jsme měli největší počet vstřelených branek (67) a z našich řad také vychází nejlepší střelec okresního přeboru Petr Vlachovský.

Po dvou letech opouští post hlavního trenéra týmu p. Josef Dolan a jeho nástupcem se stane dosavadní trenér dorostu p. Pavel Janča.


FOTO Z ROZLUČKY.

ne 15.6.2008 Hovorany – Moravany 1:1 (0:1)

autor zelickoo 15.Červen 2008

Sestava: Strmiska – Šalša, Mikeska, Bařina, Srneček – Merta (60. Buštík), Drobilík, Vlachovský, Kalinec (46. Otáhal) – Hudec (80. Klimek), Zbořil

Branka: Kalinec

ŽK: Vlachovský

V zápase ve kterém šlo jen o konečné umístění se nehrál pohodový zápas tak, jak by se dalo čekat. Domácí na nás vtrhli s tvrdou hrou, kterou bohužel rozhodčí netrestal žlutými kartami. Po celý první poločas jsme měli míč častěji na kopačkách, několikrát jsme se nedostali k zakončení. Zahřmělo až v 30.minutě, kdy se po dlouhém vhazování prosadil z otočky Kalinec – 0:1. Do konce poločasu Hovorany přišli o svého nejlepšího střelce, který byl za oplácení vyloučen. Vyloučení naší hře příliš neprospělo a ve druhé půli náš výkon upadl do podprůměru. Všechny naše akce brzdil domácí pomezní, vrcholem všeho byl neuznaný gól na 2:0. Bohužel i takový je někdy fotbal a jak už to tak někdy bývá trest přišel v 93. minutě, kdy se z pokutového kopu trefil domácí hráč – 1:1. Získaný bod nám stačil na 4. místo bulky okresního přeboru, což po podzimu málokdo čekal.

ne 8.6.2008 Kostelec – Moravany 2:4 (1:3)

autor zelickoo 8.Červen 2008

Sestava: Strmiska (85. Soukup)- Merta, Bařina (90.Klimek), Mikeska, Srneček- Měsíček, Vlachovský, Drobilík, Zbořil- Záhumenský (70. Kalinec), Hudec

Branky: Hudec, Záhumenský, Bařina, Zbořil

ŽK: Merta

Na podmáčeném terénu se hrál vcelku slušný fotbal. Prestižní utkání přilákalo do ochozů stadionu krásnou návštěvu. V úvodních 15 minutách si každý celek vypracoval po jedné gólové šanci, avšak bez efektu. Zahřmělo až v 25. minutě, kdy se na velkém vápně uvolnil Borkovec a prostřelil Strmisku – 1:0. Domácí se však z vedení neradovali příliš dlouho, když se po dlouhém autu do pokutového území prosadil Hudec – 1:1. Během chvilky jsme dokázali utkání otočit, hlavou se trefil Bařina – 1:2. Dokonalý obrat byl dokonán ve 40. minutě, Záhumenský si narazil s Hudcem a akci sám zakončil – 1:3. Ve druhém poločase jsme si již výsledek hlídali a nadále byli aktivnější, další branku přidal po přihrávce Kalince Zbořil – 1:4. Konečnou podobu dal výsledku domácí Lochman, když využil zaváhání Strmisky – 2:4. Početná skupinka modrobílých fanoušků odcházela ze stadionu spokojena.


FOTO Z UTKÁNÍ.

ne 1.6.2008 Moravany – Těmice 7:1 (4:1)

autor zelickoo 1.Červen 2008

Sestava: Strmiska- Šalša, Mikeska, Bařina, Srneček- Měsíček (70. Čtvrtníček), Drobilík (80. Kalinec), Vlachovský, Merta- Hudec (75. Otáhal), Zbořil

Branky: Hudec 2x, Drobilík 2x, Vlachovský 2x, Zbořil

ŽK: Čtvrtníček

Od úvodní minuty jsme byli jasně lepší, soupeř byl až příliš slabý a odevzdaný. Dlouho jsme se však nemohli gólově prosadit, spousta šancí skončila na hostujícím brankáři. Až v 25. minutě se ujala střela Hudce – 1:0. Tentýž hráč se prosadil i ve 30. minutě, kdy s přehledem zužitkoval samostatný nájezd na brankáře – 2:0. Hostům svitla naděje, když se jim podařilo zásluhou Janáse snížit z pokutového kopu na 2:1. I na druhé straně se však kopala penalta, kterou Drobilík proměnil – 3:1. Poločasové skóre uzavřel z trestného kopu Vlachovský – 4:1. Druhou půli jsme začali až příliš vlažně, ve hře byla spousta nepřesností, i tak jsme se dokázali prosadit, po nejhezčí akci zápasu zakončoval Zbořil do prázdné branky – 5:1. Do konce zápasu se ještě trefili Drobilík a Vlachovský. Svůj premiérový gól si mohl v prvním startu za A mužstvo připsat Matěj Otáhal, bohužel rozhodčí si vymyslel ofsajd a tak branka nebyla uznána.


FOTO Z UTKÁNÍ.

pá 23.5.2008 Svatobořice – Moravany 5:4 (3:1)

autor zelickoo 26.Květen 2008

Sestava: Strmiska (20. Soukup)- Šalša, Mikeska, Bařina, Kalinec- Měsíček (60. Čtvrtníček), Drobilík, Vlachovský, Merta- Hudec (60. Záhumenský), Zbořil

Branky: Vlachovský, Zbořil, Kalinec, vlastní

ŽK: Zbořil, Kalinec, Záhumenský

Obě mužstva preferují útočný fotbal, což se v samotném zápase potvrdilo, diváci viděli 9 branek. Úvod utkání byl vyrovnaný, do první šance zápasu se dostal Zbořil, ale jeho hlavička skončila pouze na břevně. I tak jsme se ujali vedení, když se střelou z dálky prosadil Vlachovský – 0:1. Hrozili jsme zejména z brejků, po jednom z nich se dostal do vyložené šance Zbořil, bohužel v koncovce zaváhal, což byl asi klíčový okamžik zápasu. Do konce poločasu se trefovali pouze domácí. Inkasované branky jsi byly hodně podobné, všechny tři jsme dostali z úctyhodné vzdálenosti. Druhá půle pro nás nezačala nejlépe, po pár minutách soupeř využil nedůrazu v našem velkém vápně a pohodlně zvýšil své vedení na 4:1. Svatobořice polevili na aktivitě, čehož jsme dokázali využít, když se hlavou prosadil Zbořil – 4:2. Soupeři však netrvalo dlouho a opět odskočil na rozdíl 3 branek, kdy tečovaná střela zapadla za bezmocného Soukupa – 5:2. Naše mužstvo se nevzdalo a v 80. minutě snížil Kalinec, v nastaveném času si soupeř po důrazném průniku Zbořila vstřelil vlastní branku a tak konečné skóre zápasu bylo 5:4 pro domácí.

ne 18.5.2008 Moravany – Ježov 1:3 (0:2)

autor zelickoo 19.Květen 2008

Sestava: Strmiska- Šalša, Drobilík, Bařina, Srneček- Měsíček (80. Čtvrtníček), Merta. Vlachovský, Kalinec- Hudec, Zbořil P.

Branky: Vlachovský

Celý zápas provázel poměrně hustý déšť, kvalita hry tím však ovlivněna nebyla, neboť se hrálo na velmi kvalitním terénu. Úvod utkání patřil domácím, Vlachovský se dostal do dvou šancí, bohužel hostující gólman byl výtečný. Naopak soupeř byl v první půli velice produktivní. První střela na branku se rovnala první gól. Donátek využil špatného postavení naší zdi a poslal Ježov do vedení – 0:1. Druhá střela na naši branku se rovnala 0:2. Soupeř zahrával rohový kop, naše obrana nebyla dostatečně důrazná a pro hostujícího Gútha nebyl problém míč usměrnit do naší branky. Druhou půli jsme začali o poznání aktivněji, ihned v první minutě se do míče opřel Vlachovský a snížil na 1:2. Velká škoda, že tentýž hráč o pár minut později nevyužil další příležitost ke skórování. S postupem času tlak opadal a soupeř se dostal k několika nebezpečným brejkům, ten nejnebezpečnější skončil na tyči. Ježovu se v závěru utkání podařilo vstřelit ještě jednu branku, kdy jsme opět inkasovali po standardní situaci. Prognóza hostujícího trenéra Kalince byla naprosto přesná, když před zápasem tvrdil, že o výsledku utkání můžou rozhodnou standardní situace.

ne 11.5.2008 Sobůlky – Moravany 4:1 (2:0)

autor zelickoo 12.Květen 2008

Sestava: Strmiska – Šalša (70. Klimek), Drobilík, Bařina, Srneček – Měsíček, Merta, Vlachovský, Zbořil P. – Záhumenský (60. Kalinec), Hudec (80. Buštík)

Branky: Vlachovský

ŽK: Vlachovský, Zbořil P.

ČK: Drobilík

Hrálo se na tvrdém hrbolatém hřišti, terénu se lépe přizpůsobili domácí, kteří vsadili na nakopávané míče. Úvod utkání patřil nám, vytvořili jsme si několik střeleckých příležitostí, ty dvě největší Hudec a Vlachovský neproměnili, pravidlo nedáš až dostaneš platilo v 25. minutě. Domácí útočník Čada přetlačil naše dva obránce, jeho střelu stačil ještě Strmiska vyrazit, na dorážku Jelínka už však nestačil- 1:0. Ihned po inkasované brance se řítil sám na brankáře Záhumenský, v zakončení mu nedovoleně zabránil domácí obránce, píšťalka Sedláře zůstala němá. Zlom utkání nastal v 35. minutě, Drobilík na půlce stáhl Čadu a byl vyloučen, to však nebylo vše. Vzápětí jsme inkasovali po rohovém kopu- 2:0. Druhou půli jsme začali dobře, Sobůlkám jsme byli i v 10 hráčích vyrovnaným soupeřem, snížit se nám podařilo v 60. minutě, kdy se trefil Vlachovský. Šanci na úspěch ihned uťal rozhodčí Sedlář, který domácím daroval pokutový kop. Kostina jej proměnil- 3:1. Na další gól jsme se již nezmohli i když především šance Kalince po tom volala. Sobůlkám se podařilo vstřelit ještě jednu branku.


FOTO Z UTKÁNÍ.

ne 4.5.2008 Moravany – Kněždub 2:1 (2:0)

autor zelickoo 4.Květen 2008

Sestava: Strmiska – Šalša, Mikeska (30. Měsíček), Bařina, Srneček – Merta, Drobilík, Vlachovský, Zbořil P. – Hudec (70. Kalinec), Záhumenský (85. Klimek)

Branky: Hudec, vlastní

ŽK: Bařina,

Utkání slibovalo zajímavou podívanou, obě mužstva se snaží o technické pojetí hry, což samotný zápas potvrdil. Soupeře jsme viditelně zaskočili aktivní hrou a od začátku zápasu jsme byli daleko nebezpečnější. První branku jsme vstřelili ve 20. minutě, Hudec se ocitl sám před brankářem a nezaváhal- 1:0. I nadále jsme pokračovali v nátlakové hře a přicházeli další šance, ta největší skončila po střele Hudce na tyči. Ve 35. minutě zahrával Merta roh a po důrazu v malém vápně si hosté vstřelili vlastní gól- 2:0. Druhý poločas byl soupeř aktivnější, naše mužstvo se soustředilo na ubránění výsledku. Kněždub hrozil zejména standardními situacemi, po jedné z nich se mu v 85. minutě podařilo snížit na 2:1. Poté jsme mohli vedení zvýšit, ale Vlachovský své šance neproměnil. Se závěrečným hvizdem propukla na stadionu velká euforie a radost z cenného skalpu.

Sestava: Strmiska- Šalša, Mikeska (70. Měsíček), Bařina, Srneček- Merta, Drobilík, Vlachovský, Zbořil P. (20. Kalinec)- Hudec, Záhumenský

Branky: Vlachovský 2x, Drobilík, Záhumenský

ŽK:

Soupeři jsme měli co oplácet neboť nám uštědřil na podzim krutou porážku 0:3. Na jaře však Tvarožná sbírá body těžce a tak jsme do utkání vstupovali jako favorit. V prvním poločase jsme tuto roli potvrzovali, byli jsme lepší a častěji se dostávali k zakončení. Vedení jsme se ujali ve 20. minutě, kdy na křižnou střelu Vlachovského gólman nedosáhl – 0:1. I nadále jsme diktovali tempo hry, soupeř však hrozil z nebezpečných brejků. Do největší šance se domácí dostali po autovém vhazování, kdy domácí útočník běžel sám na Strmisku, avšak zbrkle zakončil a netrefil ani branku. Nedáš dostaneš platilo v 35. minutě, kdy míč za brankovou čáru dotlačil Drobilík – 0:2. Začátek druhé půle jsme zaspali, soupeř se dostal do tlaku a po zásluze snížil. Naštěstí jsme ihned odskočili na dvoubrankové vedení, kdy se z trestného kopu trefil Vlachovský – 1:3. Hra se vyrovnala, domácí spoléhali především na nakopávané míče na vysokého útočníka. Po nevinně vypadající akci domácí snížili na rozdíl jediného gólu. Opět jsme na inkasovanou branku bleskově odpověděli, Záhumenský v samostatném nájezdu obešel brankáře a zvýšil na 4:2. Do konce utkání jsme měli několik nebezpečných brejků, ty jsme však nevyužili.

ne 20.4.2008 Moravany – Radějov 6:0 (1:0)

autor zelickoo 21.Duben 2008

Sestava: Strmiska (75. Soukup)- Šalša, Mikeska, Bařina, Srneček- Merta, Drobilík (70. Měsíček), Vlachovský, Zbořil P. (60. Kalinec)- Hudec, Záhumenský

Branky: Záhumenský 2x, Hudec 2x, Vlachovský 2x

ŽK: Drobilík

Již od úvodního hvizdu jsme na hřišti jednoznačně kralovali a poměrně lehce se dostávali do střeleckých příležitostí, bohužel nám při nich chybělo přesnější zakončení. Nakonec udeřilo ve 25. minutě, kdy se po krásné akci na jeden dotek prosadil střelou zpoza vápna Záhumenský – 1:0. I nadále jsme pokračovali v nátlakové hře, soupeř tlaku odolal a sám si vytvořil jednu nebezpečnou střelu se kterou si však Strmiska poradil. Druhý gól přidal v 50. minutě Vlachovský, který odstartoval kanonádu domácích. Během 15 minut jsme vstřelili 5 branek, postupně se trefili Hudec dvakrát, Záhumenský a Vlachovský. Od 70. minuty se utkání dohrávalo jen z povinnosti a i přes několik slibných šancí zůstalo skóre neměnné.


FOTO Z UTKÁNÍ.