Archive for Červen, 2017

ne 11.6.2017 Dambořice – Moravany 1:1 (0:1)

autor zelickoo 12.Červen 2017

Branky: 57. Milan Dobeš – 3. Michal Jašíček. Rozhodčí: Zámečník. Diváci: 120.

Pouhý bod získali v posledním letošním zápase okresního přeboru fotbalisté Dambořic, kteří doma remizovali se sestupujícími Moravany 1:1. Na vedoucí gól hostujícího Michala Jašíčka ve druhém poločase odpověděl stoper Milan Dobeš. Další branky už Sokol nedal.

„Tabulkové postavení samozřejmě napovídalo, že bychom měli s Moravany vyhrát, nakonec se ale zrodil nerozhodný zápas. Na nás bylo vidět, že soutěž už pouze dohráváme a v podstatě o nic nám nejde. Trenér Buchta dal navíc příležitost také klukům, kteří patří spíše do širšího kádru nebo jsou věkem ještě dorostenci a na jaře mezi muži toho až tolik neodehráli,“ uvedl dambořický jednatel Michal Konečný.

Domácí nastoupili do utkání v kombinované sestavě a než se na trávníku rozkoukali, prohrávali 0:1. Moravany byly od začátku aktivnější a hned ve 3. minutě se ujaly vedení. Po centru ze strany balon prošel až k Jašičkovi, který ho přes brankáře Hanáka protlačil až do sítě. „Bylo to nečekané. Inkasovaná branka nám sebrala vítr z plachet,“ přiznal Konečný. Hosté se naopak po vedoucím gólu zklidnili a v polovině první půle mohli své vedení ještě navýšit, ale chybu domácího stopera Počty nevyužili. Dambořický zadák špatnou přihrávkou namazal útočníkovi Slavoje, který šel sám na Hanáka, ale neuspěl. „Pokud bychom prohrávali 0:2, měli bychom to hodně těžké,“ ví Konečný.

Favorit ale tutovku soupeře přežil a ve zbývajících minutách se dostal do hry. Dambořice si však do přestávky vypracovaly jedinou vážnější příležitost. Střelu Luskače z hranice šestnáctky hostující gólman Bednařík vytěsnil na tyč. Více toho domácí hráči v úvodní části neměli. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že výsledek otočíme. V sestavě jsme udělali několik změn a na trávník poslali hráče, kteří patří do základní sestavy. Ti dokázali naši hru oživit,“ prohlásil Konečný.

Dambořice se ve druhé půli zlepšily a skóre v 57. minutě srovnaly. Po trestném kopu ze strany se hlavou na přední tyči prosadil důrazný stoper Dobeš. Naftaři ožili a dál šturmovali za výhrou. Domácí měli herně navrch. Vytvořili si i několik šancí, ale druhý gól jim nebyl tentokrát souzený. Vítězný gól měl na kopačce Hovězák s Luskačem. Dambořičtí fotbalisté ale buď stříleli mimo, nebo dobře zasáhl brankář Bednařík. Hosté se po změně stran pouze bránili, přesto získali v Dambořicích bod. Ani remíza 1:1 ale Slavoj od pádu do třetí třídy neuchránila. Naftaři skončili třetí.

ne 4.6.2017 Moravany – Svatobořice 1:3 (0:0)

autor zelickoo 5.Červen 2017

Branky: 60. Petr Zbořil – 58. Jiří Kačer, 70. Zdeněk Koch, 88. Lukáš Koch. Rozhodčí: Rybecký. Diváci: 100.

Fotbalisté Moravan nezvládli další důležitý zápas a po domácí porážce 1:3 se Svatobořicemi přišli o poslední šanci na záchranu okresního přeboru. Tým trenéra Pavla Gebharta opouští elitní společnost a společně s Vracovem sestupuje do třetí třídy. Slavoj před posledním kolem ztrácí na jedenáctý Starý Poddvorov, který rovněž není zachráněný, čtyři body.

Moravany nebyly o nic horší než nedělní soupeře, z několika šancí však daly pouze jeden gól, kterým jim k důležitým bodům nestačil. První poločas nic převratného nepřinesl. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, stovka diváků moc šancí ani zajímavých momentů neviděla. „Bylo to nic moc,“ přiznal svatobořický jednatel Kamil Maršálek.

Moravany, které hned na začátku přišly o zraněného Pinteru, začaly druhou půli lépe. Přesto v 58. minutě inkasovaly. Po rychlém brejku a střele Ladislava Lungy dorážel balon do odkryté branky Jiří Kačer. Spartak však o vedení rychle přišel. Rychlou akci z pravé strany a centru záložníka dorážkou pod břevno zakončil nepokrytý Petr Zbořil. Moravany se snažily, ale ve finální fázi nebyly přesné ani neměly štěstí. Za nerozhodného stavu 1:1 zatřásl hlavou břevnem Jašíček.

Svatobořice byly v koncovce efektivnější. Zkušený útočník Zdeněk Koch si v 70. minutě postavil na rohu šestnáctky míč a technickou ranou z trestného kopu zaskočil brankáře Bednaříka. Spartak už vedení nepustil. Výhru hostujícího celku pečetil střídající dorostenec Lukáš Koch, který krátce po svém příchodu na hřiště z dorážky upravil na konečných 3:1. „Za výkon ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Herně jsme byli o něco lepší. Pomohl nám druhý gól, po kterém jsme se zklidnili,“ uvedl Maršálek. (není to pravda – pozn. LZ)

Spartak tak po sérii dvou remíz a šesti porážek bral znovu všechny body. V tabulce zůstal sedmý. V posledním kole vyzve doma Ždánice. Moravany se s okresním přeborem rozloučí v sobotu neděli v Dambořicích.