ne 20.8.2017 Moravany – Žeravice 4:2 (1:0)

ne 13.8.2017 Vřesovice – Moravany 2:1 (1:0)

ne 6.8.2017 Moravany – Žádovice 2:1 (2:1)

autor zelickoo 7.Srpen 2017

Branky: 15. Michal Jašíček; 24. Jan Zýbal; Rozhodčí: Vrbovský.

Po jarní části ročníku 2016/2017, kdy se nám nepodařilo zachránit Okresní Přebor, doznal kádr některých změn. Odešli Ludvík Pintera, Michal Kusák, Jan Bochýnek, Jaroslav Holeček, kariéru ukončil Martin Měsíček. Skončil také trenér Pavel Gebhart.

Pro novou sezónu přišel jako hrající trenér Roman Udržal. Po jarní přestávce se zapojil také Vojtěch Pimek. Krátkou přípravu v podobě tří utkání se nám podařilo uhrát za ochotné pomoci Lukáše Mikulince, Pavla Náplavi a Martina Macháčka. Kopačky také oprášil Petr Vlachovský. Těsně před úvodním domácím zápasem se připojil Michal Burýšek.

Po dlouhých 10-ti letech, jsme nastoupili k zápasu ve III. Třídě. Na úvod nás čekalo derby se Žádovicemi. Žádovice se v minulé sezóně umístili na druhé příčce, hned za postupujícími Bukovany. Dalo se čekat těžké utkání se spoustou střetů a nervozity na obou stranách.

Tyto předpovědi se naplnily hned záhy. Po krátké úvodní části, kdy měly Žádovice mírnou převahu, se dostal do dobré příležitosti Jan Zýbal, ale neproměnil. Dařilo se nám držet míč a hosté často sahali po záchranné brzdě v podobě faulu. Po jednom takovém následoval přímý kop a z něj se hlavou prosadil Michal Jašíček 1:0. Přímo z rozehrávky po gólu se Žádovice snažili lobem skórovat, ale střela byla příliš krátká. Po necelých 10-ti minutách přišla individuální akce Jana Zýbala, který nahrál do volného prostoru Petru Zbořilovi. Zbořilovu střelu hostující brankář vyrazil mezi dva obránce, kteří nestačili reagovat a celou akci zakončil dobíhající Jan Zýbal 2:0. I další příležitost skórovat měl Zýbal. Po svém úniku za hostující obranu však střílel těsně vedle.

I když měli několik standardních situací, nepodařilo se Žádovicím vypracovat žádnou gólovou příležitost. Ve 40. Minutě přišlo nedorozumění mezi domácím brankářem a obráncem, kterého hostující útočník obral o míč a centrem namazal Marčíkovi, který svou střelu umístil do odkryté brány 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že budeme trpělivě hrát svoji hru. To se nám však hned od úvodních minut pohříchu nedařilo. Žádovice převzaly iniciativu a zatlačily nás hluboko do obraných pozic. Tuto herní převahu však nedokázaly přetavit v branku. Většinou jejich snaha skončila na domácích obráncích. Jen jedna vážnější střela z úhlu, která minula roh branky, stojí za zmínku.

I přes herní převahu soupeře jsme se dostávali do zakončení. Další příležitost neproměnil Jan Zýbal. Po dlouhém centru také nedokázal zakončit Šeďa. Ještě jedna nebezpečná situace vznikla po hlavičce Jašíčka a dorážkách domácích hráčů. Tuto příležitost však hostující obrana dokázala uhasit.

Je třeba také pochválit diváky, protože utkání se hrálo před velmi slušnou diváckou kulisou.

Připisujeme si tak 3 cenné body na úvod sezony a vyhlížíme příští utkání ve Vřesovicích. Vřesovice skončily v minulé sezoně na 3. místě hned za Žádovicemi. V brzké době nás tedy čeká další těžký soupeř a další „derby“ utkání.