slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archive for Listopad, 2016

so 5.11.2016 Lipov – Moravany 2:0 (0:0)

autor zelickoo 7.Listopad 2016

Branky: 71. Patrik Škopík z penalty, 75. Jiří Jagoš. Rozhodčí: Geschwandtner. Červené karty: 72. Ludvík Pintera, 72. Zbyněk Buštík. Diváci: 50.

Proměněná penalta Patrika Škopíka a přesná trefa Jiřího Jagoše rozhodly sobotní duel v Lipově. Domácí Sokol ve 14. kole přemohl Moravany 2:0 a s třiadvaceti body přezimuje na pátém místě okresního přeboru. Slavoj, který na Horňácku dohrával bez vyloučeného Pintery a Buštíka v devíti, po další porážce klesl na poslední místo.

Lipovští se na poslední letošní výhru pořádně nadřeli. „I když jsme zvítězili, domácí trápení pořád pokračuje. Herně to určitě nebylo ono. Nevím, čím to je, ale před vlastním publikem nám to nejde. V sobotu nás zachránila nedisciplinovanost dvou hráčů soupeře, kteří se po nařízeném pokutovém kopu nechali vyloučit,“ řekl předseda Sokola Lipov Pavel Kučera.

Do té doby se domácí herně i střelecky soužili. Lipovští sice byli častěji u míče a o něco lépe kombinovali, do šancí se přes pozornou obranu Moravan dostali velmi složitě. Slavoj dobře bránil a hrozil po dlouhých nákopech a standardních situacích. Sokol byl nebezpečnější, útočníkům Jagošovi s Tobiášem se ale střelecky nedařilo. Dobrou příležitosti zazdil také Pravda. „Na gól bychom potřebovali spíše ragbyovou branku,“ trefně poznamenal Kučera.

Klíčová chvíle přišla až v 72. minutě. Hlavní rozhodčí Geschwandtner nařídil po faulu na důrazného Tobiáše pokutový kop, což se hostům vůbec nelíbilo. Podle hráčů Moravan měl mladý sudí dříve odpískat útočný faul lipovského forvarda na Martina Drobilíka, který místo Strmisky znovu navlékl rukavice a nastoupil v brance. Hosté cítili křivdu, za urážku arbitra uviděli červenou kartu Ludvík Pintera se Zbyňkem Buštíkem. Naštvaný byl i trenér Pavel Gebhart, který skončil mezi diváky.

Další trest přišel hned vzápětí. Patrik Škopík proměnil problematický pokutový kop a poslal Lipov do vedení. Domácí pak proti devíti udeřili ještě jednou, když na konečných 2:0 upravil Jiří Jagoš. „S výsledkem jsme spokojení, ale herně to bylo trápení od začátku do konce. Pokud by nepřišla penalta, asi by zápas skončil bez branek,“ míní Kučera.

Lipov díky sedmé letošní výhře může v klidu zimovat. Boj o záchranu se ho na jaře určitě týkat nebude. „S body i umístěním jsme spokojení. Chtěli jsme jich dvacet, máme ještě o tři víc. Doma jsme jich získali pouze sedm, ale zase se nám dařilo venku,“ dodal Kučera.

Zápis: http://slavojmoravany.com/zapis/2016_11_05.pdf


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/kozojidky-zakoncily-podzim-vyhrou-nad-mikulcicemi-posledni-jsou-moravany-20161108.html