slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archiv článků ‘SEZONA 2008/2009’

Unín 2009

autor zelickoo 9.Červenec 2009

Memoriál Františka Veselého 2009

autor zelickoo 25.Červen 2009

aktualizace 29.6.2009 – foto v Galerii

10. ročník memoriálu Františka Veselého se hrál dle pravidel ČMFS a propozic turnaje, které schválil OFS Hodonín.

Výsledky:

Kyjov – Moravany 1:0

Slovácko – Kostelec 1:2

Moravany – Slovácko 5:0

Kyjov – Kostelec 6:0

Moravany – Kostelec 0:0

Slovácko – Kyjov 0:12

Tabulka umístění:

  1. 1.FC Kyjov 9 bodů skóre: 19:0
  2. Moravany 4 body skóre: 5:1
  3. Kostelec 4 body skóre: 2:7
  4. 1.FC Slovácko (dívky) 0 bodů skóre: 1:19

Nejlepší střelec turnaje:

Tomáš Robek (1.FC Kyjov) – 5 branek

R.I.P. Vladimír Prágr

autor zelickoo 24.Červen 2009

S bolestí v srdci vzpomínáme na našeho Kamaráda a spoluhráče Vladimíra Prágra, který nás po těžké nemoci v neděli 21.6.2009 navždy opustil. Letos 21.prosince by oslavil 41 narozeniny.

Poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 25.6.2009 v 15:45 hodin ve smuteční síni v Kyjově.

ne 14.3.2009 Svatobořice – Moravany 2:0 (1:0)

autor zelickoo 15.Červen 2009

Sestava: Strmiska – Frelich, Bařina, Merta, Soukup – Hudec, Vlachovský, Hrbáček, Měsíček (70. Zbořil M.) – Otáhal, Zbořil P.

ŽK: Vlachovský

K poslednímu zápasu sezóny 2008/2009 jsme zajížděli na půdu 2. mužstva tabulky, celku Svatobořic. Domácí nám měli co oplácet, protože u nás prohráli 3:0. Prvních 15 minut utkání jsme byli aktivnější my, ale žádnou vážnější šanci jsme si nevypracovali, snad jen když Hudec na penaltě minul míč. Poté převzali iniciativu domácí, kteří hrozili zejména střelami ze střední vzdálenosti, které však Strmiska s přehledem kryl. Tlak domácích sílil a přišel zákonitý trest za naši pasivitu – z nepříliš nebezpečné akce přiletěl do našeho vápna vysoký centr, který mohl Bařina odhlavičkovat, ale náš gólman zařval „mám“, ale bohužel neměl, přeskočil ho domácí útočník a bylo to 1:0. Do poločasu mohl vyrovnat P. Zbořil, který se řítil sám na brankáře, ale místo střely volil nahrávku a tu domácí obrana zblokovala. Poločas skončil 1:0.

Druhý poločas se odvíjel podobně jako ten první, zpočátku byla hra vyrovnaná, ale postupně byli domácí aktivnější a vytvářeli si šance. Nebýt Strmisky, který několikrát aspoň trochu napravil chybu z prvního poločasu mohli jsme odjíždět s debaklem – nejprve skvěle vychytal dorážku Synka, ke kterému se míč odrazil od naší tyčky, poté 2x zlikvidoval nájezd Hajného, a to ještě několikrát domácí mířili těsně vedle v nadějných situacích. Naopak naše šance končili většinou před pokutovým územím díky nepřesným přihrávkám, největší šanci spálil Měsíček, který z malého vápna pořádně netrefil míč a ten se sotva dokutálel k brankáři a Hudec, který ani podruhé v dobré pozici netrefil míč. Rozhodnutí přišlo 10 minut před koncem, kdy po rohovém kopu domácích zahrál nechtěně rukou ve vápně Merta a nařízenou penaltu se štěstím domácí proměnili – 2:0! Tak skončil i celý zápas.

Nutno podotknout, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Nám se konec sezóny vůbec nepodařil, poslední 3 zápasy jsme prohráli. Takže konečně že už je konec.

miláček médií – Pompo

autor zelickoo 11.Červen 2009

ne 7.6.2009 Žádovice – Moravany 1:0 (0:0)

autor zelickoo 7.Červen 2009

Sestava: Strmiska – Merta, Bařina, Drobilík (30. Frelich), Soukup – Hudec, Hrbáček, Vlachovský, Měsíček – Zbořil M. (75. Srneček), Otáhal

K předposlednímu utkání jsme cestovali do nedalekých Žádovic, kterým jsme měli po podzimním měření sil co oplacet. Do zápasu bohužel nemohli nastoupit P. Zbořil, Záhumenský ani Mikeska. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po celý 1. poločas jsme si udržovali mírnou převahu. Vyústěním této převahy byly 2 šance M. Zbořila, tu první výborným zákrokem zlikvidoval Výstup a při druhé šanci mu míč přeskočil nohu. Žádovice zahrozili střelami z dálky, ty však Strmiska kryl. Do šaten se šlo s výsledkem 0:0. Kaňkou utkání byla srážka našich dvou obránců, po které musel hřiště opustit Drobilík.

Ve druhém poločase byl náš tlak ještě silnější, ale naše akce často končily před pokutovým územím. I přesto jsme nastřelili tyčku Vlachovským, po samostatném úniku trefil břevno Hudec a v další vyložené šanci netrefil ani Merta. Zákonitě tak přišel trest – po naší chybě na soupeřově polovině podnikli domácí rychlý brejk, a střelu domácího záložníka doklepl do sítě Janouškovec – 1:0! I přes naši snahu se nám nepovedlo vyrovnat a odvezli jsme si tedy porážku 1:0.

so 6.6.2009 Generace

autor zelickoo 2.Červen 2009

ne 31.5.2009 Moravany – Dambořice 1:2 (0:1)

autor zelickoo 1.Červen 2009

Sestava: Strmiska – Frelich, Bařina, Drobilík, Soukup – Hudec, Merta, Vlachovský, Měsíček – Otáhal (75. P.Zbořil), Hrbáček

Branka: Hudec

ŽK: Hudec

V posledním domácím zápase jsme přivítali tým Dambořic. Hosté přijeli s taktikou nedostat gól a čekali na naše chyby a jelikož jsme to my, tak se taky samozřejmě dočkali a to hned dvakrát. Všechny naše plány do tohoto zápasu zhatil hned úvod utkání a hrubka našeho gólmana, který podběhl centrovaný míč a pro hostujícího hráče již nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky – 0:1. Takový úvod nás pořádně zaskočil a do konce poločasu jsme se nedokázali před soupeřovou brankou pořádně prosadit až na několik centrů a jeden menší závar, kdy hosté vykopávali míč z brankové čáry. Vysvobození mohla přinést poslední minuta 1. poločasu, kdy hostující gólman fauloval Vlachovského a byla z toho penalta!! Bohužel ji gólman chytil a vysvobození nepřišlo.

Druhý poločas se hrál výhradně na hostující polovině, bohužel naší nemohoucností a chybami jsme hosty poslali do dvougólového vedení – to si naši obránci nesmyslně nahrávali a vyslali do samostatného úniku hostujícího hráče a ten se štěstím zvýšil na 2:0 pro hosty. Trochu nové krve nám vzápětí vlil do žil Hudec, který se prosadil mezi 4 hráči a polostřelou, pololobem snížil na 1:2, to zbývalo asi 20 minut do konce. Zbytek zápasu jsme měli místy až drtivou převahu, míč létal z jedné strany vápna na druhou a zase zpátky, ale vždycky nám chyběl kousíček k tomu abychom míč dostali do sítě – největší šanci spálil P.Zbořil, když míč z voleje a z malého vápna špatně trefil a ten skončil v rukavicích gólmana. Konec zápasu se zvrhl v hromadné simulování hostujících hráčů, přesto rozhodčí nenastavil ani 2 minuty.

Zápas tak skončil vítězstvím hostů 1:2.

ne 24.5.2009 Moravany – Radějov 4:0 (2:0)

autor zelickoo 24.Květen 2009

Sestava: Strmiska – Frelich, Bařina, Drobilík, Soukup (60. Merta) – Hudec (45. Zbořil M.), Vlachovský, Zbořil P., Měsíček – Otáhal, Hrbáček (70. Záhumenský)

Branky: Otáhal 2x, Zbořil P., Vlachovský

Čekal nás zápas s posledním týmem tabulky. Radějov nastoupil do utkání pouze v 10 hráčích a od začátku bylo jasné, že výsledek zápasu je jen otázkou skóre. Soupeř působil odevzdaným dojmem a nedařila se mu ani ta nejjednodušší kombinace. I přes zjevnou převahu jsme se však dlouho nemohli proti zhuštěné obraně soupeře prosadit, střely z dálky byly nepřesné. Jako první se trefil ve 30. minutě Otáhal – 1:0. Uklidnění do našich řad přinesl Petr Zbořil střelou pod břevno- 2:0. Tak skončil i poločas. Za tento stav mohli být Radějovští rádi. Kdyby v polovině utkání prohrávali 5:0 nemohli by se divit. Průběh zápasu byl tak jednoznačný, že se dokonce někteří fanoušci odjeli po poločase podívat na záchranářskou snahu nedalekých Žádovic, které hostili Ježov (nakonec vyhráli Žádovice 3:2).

Po změně stran se průběh hry příliš nezměnil. Několik slibných brankových příležitostí si vypracoval Martin Měsíček. Jeho zakončení hlavou však byla nepřesná a žádnou z nich nedokázal proměnit v branku. Nakonec se nám podařilo skórovat ještě dvakrát, když se trefili Matěj Otáhal a Petr Vlachovský. Zasloužené tři body a mírný výsledek pro Radějov.

autor zelickoo 24.Květen 2009