ne 23.5.2010 Moravany – Žádovice 1:0 (1:0)

autor zelickoo 24.Květen 2010

Sestava: Toman – Merta, Bařina, Drobilík, Selucký – Měsíček M (75. Měsíček L.)., Vlachovský, Holeček, Zbořil P. – Pintez (80. Kalinec), Hudec

Branka: Selucký

Dva dny po zápase s Radějovem jsme nastoupili k dalšímu zápasu – hostili jsme Žádovice. Jelikož soupeř je beznadějně poslední, tak mnozí diváci očekávali lehký zápas. Na Žádovice se nám dlouhodobě nedaří a potvrdilo se to i tentokrát. A to i přesto, že jsme měli šancí na 2 zápasy!

Celý zápas se hrálo na jednu branku, ale naše produktivita byla žalostná. Jen P. Zbořil měl 5 vyložených šancí, ale v žádné z nich se proti výborně chytajícímu brankáři hostů neprosadil, a to ani když běžel na gólmana sám. Několikrát zahrozil i Pintez, jeho střely však 2x minuly cíl a jednou zasáhl gólman. Podobně dopadl i Holeček. V prvním poločase jsme se však přece dočkali vysvobození z kopačky Ondřeje Seluckého – ten prošel přes několik obránců a nechytatelnou střelou aspoň na chvíli přerušil střelecké trápení – 1:0. Tak skončil i 1. poločas.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Měli jsme spoustu střel, ať už za vápnem nebo ve vápně, ale druhý gól jsme již nepřidali a do konce jsme se strachovali o výsledek. Nejvíce nám zatrnulo 15 minut před koncem, kdy hostující útočník nastřelil tyč naší branky. Tohle byla jediná šance hostů. Nakonec jsme teda získali sice vydřené, ale zasloužené vítězství. Jedinou kaňkou je zranění M. Měsíčka, který nedohrál kvůli přetrženému vazu v kotníku a čeká ho několikatýdenní, ne-li delší pauza.

pá 21.5.2010 Radějov – Moravany 0:3 (0:0)

Sestava: Strmiska – Merta, Bařina, Drobilík, Selucký (46. Pintez) – Měsíček M. ( 80.Měsíček L.), Vlachovský, Holeček, Kalinec (60. Soukup) – Hudec,  Zbořil P.

Branky: Zbořil P. 2x, Hudec

V dalším, tentokrát odloženém zápase, jsme cestovali 21. 5. do Radějova. Tentokrát byl terén sice ne 100%, ale hratelný. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, ale do velkých příležitostí jsme se nedostávali – do té největší se dostal těsně před poločasem Hudec, ale sám před gólmanem neuspěl. Domácí hrozili jen z rychlých protiútoků, ale žádný nedokázali dotáhnout až do konce. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

Druhý poločas pro nás začal výborně, hned z první akce jsme šli do vedení – střílený centr prošel skrz celé velké vápno domácích až k volnému P. Zbořilovi a ten zakončil do prázdné branky – 0:1! Od té doby jsme byli lepším týmem a domácí se prakticky k ničemu nedostali, my jsme naopak dokázali své vedení navýšit – ve vápně střídající Pintez obešel posledního hráče domácích a ten zatáhl za záchrannou brzdu a byla z toho penalta, kterou P. Zbořil bez problémů proměnil – 0:2!! Na konečných 3:0 pro naše mužstvo upravil v závěru Hudec, kterého do sóla vyslal agilní Pintez, ten se nemýlil a obloučkem alá Poborský uzavřel skóre zápasu!!

ne 9.5.2010 Žarošice – Moravany 3:2 (1:0)

autor zelickoo 10.Květen 2010

Sestava: Strmiska – Drobilík, Barina, Selucký, Bilíček (32. Soukup) – Holeček, Měsíček M. (81. Kalinec), Merta, Zbořil P., – Pintez, Hudec (67. Otáhal)

Branky: Pintez, Zbořil P. (p.)

ŽK: Zbořil P., Drobilík

Netradičně v neděli dopoledne jsme nastoupili k dalšímu utkání s týmem okupujícím přední příčky tabulky. Tentokrát proti aktuálně druhým Žarošicím. Od začátku bylo jasné, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Hned v osmé minutě nesmyslně po odehrání míče fauloval Holečka domácí Vrána a velmi předčasně se odporoučel do sprch. Početní převaha vyústila v několik nebezpečných šancí, žádnou se však nepodařilo propašovat za záda domácího brankáře. A jak to u nás v poslední době chodí často, přišel zákonitě trest. V 18. minutě se po autu uvolnil domácí Chromý a mezi třemi obránci technickou střelou překonal Strmisku 1:0. O minutu později mohl vyrovnat Pintez, ale jeho střela směřovala jen do brankáře. Ve 29. minutě se odrazil míč na velké vápno k Hudcovi, ale ten pohotovým volejem trefuje pouze spoje. O minutu později v nadějné šanci Zbořil ještě prodlužuje míč Hudcovi, čímž celou akci překombinuje. Překombinovaná hra byla vůbec naším znakem během prvního poločasu. Místo střely jsme volili zbytečné přihrávky na malém prostoru uvnitř velkého vápna. Když nečekaný Měsíčkův lob vytáhl brankář jen na břevno a Holečkovu individuální akci nedokázal zakončit rovněž Měsíček skončil poločas 1:0.

Druhý poločas byl poznamenán velkým nedůrazem v obraně a množstvím zbytečně ztracených míčů. Nejdříve v 50. minutě uklouzl Drobilík a útočník domácích se řítil vstříc Strmiskovi. Pro tentokrát to ještě dobře dopadlo. Ne tak o minutu později, když si domácí Kroutilík naběhl do uličky a nekompromisně zvýšil na 2:0. Snížení jsme se dočkali až v 67. minutě, když Pintez, nadvakrát překonal domácího gólmana. O šest minut později bylo vyrovnáno, když penaltu po zákroku na Měsíčka proměnil Zbořil P. Sedm minut před koncem nám však lekci z produktivity uštědřil domácí Strmiska J., když lehce obešel početnou obranu a stanovil konečný výsledek na 3:2. V závěru dohrávali domácí dokonce o 9-ti hráčích, když obdržel druhou žlutou P. Strmiska.

Situace v tabulce se tak i nadále hodně komplikuje.

ne 2.5.2010 Moravany – Mikulčice 0:4 (0:1)

autor zelickoo 3.Květen 2010

Sestava: Toman – Bilíček, Bařina, Holeček, Selucký – Měsíček M.(75. Otáhal), Vlachovský, Zbořil P., Kalinec (45. Pintez) – Merta, Hudec (70. Strmiska)

ČK: Toman

V dalším domácím zápase jsme přivítali lídra soutěže z Mikulčic. V prvním poločase se hrálo vesměs jen na branku Mikulčic, ale žádnou z šancí jsme nedokázali proměnit, naopak jsme si dali prakticky vlastní gól – po nedorozumění stopera s gólmanem doklepával do prázdné branky hostující útočník – 0:1. Do poločasu jsme mohli výsledek i v klidu otočit, ale tentokrát při nás nestálo ani štěstí – tyčku trefil Merta a pak i P. Zbořil z trestného kopu a dorážku Hudce zkrotil hostující gólman. V další nadějné situaci se ocitl opět Hudec, ale ze 3 metrů hlavou přestřelil. Největší šanci měl asi P. Zbořil, který se ocitl sám před brankou, ale trefil připraveného gólmana. Za zmínku ještě stojí dalekonosná střela Seluckého, kterou hostující brankář s námahou vyrazil. Poločas skončil 0:1.

Druhý poločas začal, tak jak ten první skončil, tedy naší převahou. Do slibné šance se dostal střídající Pintez, ale opět trefil jen brankáře. Tak přišel trest – hosté se osvobodili dlouhým odkopem , který naše obrana nezachytila a Urbánek po samostatné akci překonal Tomana podruhé – 0:2! A aby toho nebylo málo, tak za 2 minuty to bylo už 0:3 – po chybě v naší rozehrávce se do sóla dostal Urbánek, Toman ho fauloval, dostal červenou a kopala se penalta, Strmiska sice směr vystihl, ale na míč nedosáhl – 0:3! Poté už se zápas v poklidu dohrával, Mikulčice svoje vítězství nakonec pečetili čtvrtou brankou..

Teď hrajeme 2x venku a je potřeba přivést nějaké body, abychom se nestrachovali až do konce.