slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Archive for Září, 2016

Branky: 9. Martin Bohun z penalty, 22. Aleš Tomaštík, 43. Vladimír Blaha, 61. Pavel Půlkrábek

Rozhodčí: Knotek

Diváci: 80

Fotbalisté Dolních Bojanovic v hodovém utkání potěšili věrné fanoušky, když doma přehrály Moravany jasně 4:0. Svěřenci trenéra Miroslava Hubáčka utkání rozhodli třemi brankami v prvním poločase, po přestávce už přidali pouze jednu trefu. Slavoj zápas odehrál pouze z povinnosti. Do Dolních Bojanovic přijel bez řady opor a náhradníků, v brance se navíc znovu objevil zkušený obránce Martin Drobilík.

Moravany bez Tychtla, Zbořila, Seluckého, Ficka, Pintery a dalších borců neměly na body nárok.

Domácí fotbalisté navíc měli po předcházejících nezdarech v sousedním Starém Poddvorově a s Vnorovy co napravovat. Proti oslabeným Moravanům ale moc práce neměli. „Od prvních minut bylo vidět, že nechceme připustit žádné komplikace a na hodové veselí sebe i diváky dobře naladit,“ řekl domácí brankář Jan Bílík.

Soupeře načal už v 9. minutě kapitán Martin Bohun, který proměnil pokutový kop nařízený za faul na aktivního Siwiece. Směr střely sice hostující strážce svatyně vystihl, ale z dorážky se Bohun nemýlil. Druhý gól po vydařeném centru Pavla Půlkrábka přidal Tomaštík a na poločasových 3:0 upravil Blaha. Hosté si za pětačtyřicet minut pořádnou šanci nevypracovali. „Soupeř se dostával na naší polovinu zcela výjimečně. Prakticky se neustále hrálo s míčem na našich kopačkách,“ řekl Bílík.

V pohodě hrající Dolní Bojanovice na trávníku kralovaly i po změně stran. Z několika příležitostí však domácí dali jediný gól. Po hodině hry se hlavou prosadil Půlkrábek, kterého centrem ze strany parádně našel František Seják. Zbytek zápasu se dohrál pouze z povinnosti. Dolní Bojanovice v klidu kontrolovaly vývoj střetnutí i výsledek, hráči Moravan čekali na závěrečný hvizd sudího Knotka. „Jsme rádi, že se nám podařilo na hody vyhrát a opět se probudit ze střeleckého půstu. Snad na to navážeme i za týden,“ přeje si Bílík.

ne 18.9.2016 Moravany – St. Poddvorov 1:1 (0:0)

autor zelickoo 19.Září 2016

Branky: 87. Martin Měsíček – 57. Huy Hoang Le

Rozhodčí: J. Zíma

Diváci: 100

Průměrný duel Moravan a Starého Poddvorova skončil spravedlivou plichtou. Hosté sice od 57. minuty, kdy se prosadil Vietnamec Huy Hoang Le vedli, ale domácí Slavoj zásluhou Martina Měsíčka skóre v závěru nedělního utkání srovnali.

„Remíza byla asi zasloužená,“ řekl předseda Slavoje Moravany Miroslav Zbořil. Starý Poddvorov přijel na Kyjovsko posílený o výhru s Dolními Bojanovicemi a prvním poločase byl o něco nebezpečnější. V koncovce se však hostům nedařilo. Aktivitou hýřil především Huy Hoang Le, který zahodil dvě šance. Brankář Strmiska si pak poradil i se střelami Bařiny a dorostence Daniela.

Domácí, kteří spoléhali spíše na dlouhé nákopy a um středopolaře Tychtla, odpověděli šancí Nováka, který na pozorného Beneše nevyzrál.

Bezbrankový stav v Moravanech vydržel necelou hodinu. Starý Poddvorov, který v neděli citelně postrádal opory Žurovce a Kašíka, poslal v 57. minutě do vedení Huy Hoang Le, který využil špatnou rozehrávku protivníka a po kolmé přihrávce za obranu zakončil svůj únik prudkou střelou mimo Strmiskův dosah. Slavoj se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání. Moravany měly převahu i šance, ale Novák ani hlavičkující kapitán Bařina gól nedali. Porážku až v 87. minutě odvrátil Měsíček. Domácí záložník opražený balon napálil z hranice šestnáctky přesně k tyči. Beneš se proti umístěné ráně natahoval marně. „Samozřejmě je škoda, že jsme o výhru přišli až na konci. Ale na druhé straně remíza byla asi spravedlivá. Sice jsme gólových šancí měli víc, ale jinak byl fotbal nic moc,“ řekl brankář Starého Poddvorova Jakub Beneš.

so 10.9.2016 Mikulčice – Moravany 3:1 (0:1)

autor zelickoo 12.Září 2016

Branky: 52. a 81. Michal Novák, 66. Patrik Jánoš – 35. Štěpán Novák. Rozhodčí: Dufek. Diváci: 60.

Mikulčice se po nepříjemném výprasku v Dolních Bojanovicích rychle otřepaly a doma po dvou týdnech získaly důležité tři body. Druhé letošní vítězství se ale nerodilo vůbec lehce, neboť s Moravany po prvním poločase prohrávaly 0:1. Baník ale po přestávce výsledek otočil a nakonec triumfoval 3:1. Dvakrát skóroval Michal Novák, jednou se trefil Eduard Kuchyňka.

„Naše výhra je zasloužená, neboť jsme po celý zápas byli lepší. Nad odevzdaným soupeřem jsme měli navrch v rychlosti i fotbalovosti, ale nedali jsme góly,“ řekl mikulčický kouč Igor Matůšek.

Jeho tým si v úvodní části vypracoval trvalou územní převahu i spoustu standardních situací, platonická převaha ale branky nepřinesla. Ve slibných příležitostech selhali Novák, Kuchyňka, Jánoš nebo Konečný. Naopak z ojedinělé akce ve 35. minutě udeřil Slavoj. Moravany, které do Mikulčic přijely bez několika opor a bez náhradníků, poslal do vedení Štěpán Antoš. Nejlepší střelec celku z Kyjovska v letošním ročníku se prosadil po zaváhání soupeřovy obrany.

Mikulčice měly i po změně stran navrch. Baník ve druhém poločase dokázal svoji převahu zúročit i gólově. K obratu zavelel Novák, který se trefil ve skrumáži po standardní situaci. Zanedlouho čtyřicetiletý Martin Drobilík, který místo omluveného gólmana Strmisky překvapivě nastoupil v brance Slavoje, neměl proti dorážce nárok. V 66. minutě už domácí vedli. Po hezké individuální akci se prosadil mladík Kuchyňka. Výhru Baníku pečetil Novák, který ve zdi tečoval trestný kop Poláka. Mikulčice si závěr zkušeně pohlídaly, oslabené Moravany na zvrat neměly a nakonec byly rády i za porážku 1:3. „Jsem rád, že jsme se po debaklu v Dolních Bojanovicích zvedli a vyhráli. Okresní přebor letos bude hodně vyrovnaný, proto je každá výhra hodně důležitá,“ pronesl Matůšek.

so 3.9.2016 Moravany – Kostelec 2:2 (1:0)

autor zelickoo 5.Září 2016

Branky: 20. Štěpán Novák, 66. Zbyněk Buštík – 46. David Horák, 55. Gabriel David. Rozhodčí: Horňáček. Diváci: 150.

Remízoví králové z Kostelce v okresním přeboru dál sbírají bod po bodu. Svěřenci trenéra Svatopluka Macka staršího neprohráli ani v sousedních Moravanech, kde hráli 2:2. Výsledek derby byl spravedlivý, ani jeden z týmů neměl výrazně navrch.

Předcházející souboje tradičních okresních rivalů však měly větší náboj než poslední duel, který místy připomínal přípravné utkání. „Bylo to až moc klidné,“ souhlasil záložník Moravan Petr Zbořil.

Sto padesát diváků toho hlavně v prvním poločase mnoho nevidělo. Oslabení domácí, kterým citelně scházeli Tychtl, Selucký, Marčík nebo Balous, ve 29. minutě přišli o zraněného Kalince.

Kostelec byl fotbalovější, ale do pokutového území soupeře se pořádně nedostal. Většina akcí hostujícího týmu skončila před šestnáctkou Slavoje.

Moravany hrály trpělivě a čekaly na chyby protivníka. Jedna přišla ve 20. minutě. Zaváhání hostujícího zadáka Borkovce potrestal důrazný Novák, který získal na rohu pokutového území Kostelce míč a nechytatelně prostřelil gólmana Šimečka.

Hostům pomohl až příchod útočníka Davida. Zkušený forvard o poločasové přestávce nahradil Kotáska a hned ve 46. minutě slavil se spoluhráči vyrovnání. Po dlouhém padesátimetrovém nákopu a chybě domácí obrany šel David Horák z boku sám na Strmisku, kterému nedal žádnou šanci.

Obrat vzápětí dokonal kanonýr David. Zkušený forvard se trefil po standardní situaci a několika odrazech, když zblízka napálil balon do sítě. Slavoj to ale nezabalil a po pohledné akci srovnal. Po křížné přihrávce Šedi se přímo z voleje trefil nekrytý Buštík. Pro bývalého hráče Bohuslavic, který se k fotbalu vrátil po několika měsících, to byla premiérová trefa v novém klubu.

Ve zbytku utkání se oba týmy snažily strhnout vítězství na svoji stranu, dalšího gólu se ale fanoušci nedočkali. Nejblíže brance byl domácí Pintera, který orazítkoval tyč. Na druhé straně se několikrát tlačil do zakončení David, který ale proti Strmiskovi neuspěl. Stejně dopadli i další hráči Kostelce. „I když jsme samozřejmě chtěli derby vyhrát, bod bereme, protože nás bylo dvanáct a ve druhém poločase jsme i prohrávali,“ dodal Petr Zbořil.