ne 29.4.2012 Moravany – Ždánice 4:3 (2:0)

autor zelickoo 29.Duben 2012

Sestava: Strmiska – Bařina, Zbořil P., Selucký, Ficek (66. Mikeska) – Pintera, Tychtl, Soukup, Měsíček (86. Ingr J.) – Možíš, Otáhal (90. Kalinec)

Branky: Měsíček 2x,Otáhal, Možíš

ŽK: Soukup, Tychtl

Počasí v neděli lámalo teplotní rekordy a Ždánice chtěly zlomit moravanskou obranu a vybojovat důležité body, jelikož se pohybují na chvostu tabulky. Byl to zápas plný zvratů a těžko se popisuje. Smíšené pocity přetrvávají  u obou táborů.

Hned od začátku jsme si vytvořili znatelný tlak a dostali se do několika solidních příležitostí, nejprve střílel Pintera z otočky vysoko nad branku. Po Otáhalově dobrém vysunutí se snažil překonat Rubana Tychtl, ale ždánický brankář konečky prstů zabránil míči v cestě do brány. Za nedlouho poté střílel po Soukupově přihrávce do ofsajdu Možíš. Neuběhlo ani patnáct minut od začátku utkání a do vyložené šance se dostal po Otáhalově přihrávce Petr Zbořil, jenže sám na malém vápně trefil jen Rubanovy nohy. V 16. Minutě dal znovu vyniknout Rubanovi Možíš. Moravanští si dokázaly vytvořit nepřeberné množství šancí, jež nedokázali přetepat v branku. Ždánice se nedostávaly do zakončení a tak jedno z mála ohrožení domácí branky přišlo z Rubanova výkopu přes celé hřiště. Žádná z kombinací, dokonce ani ty v malém vápně, nevedla k brance, a tak ve 32. minutě napřáhl z rohu velkého vápna Měsíček a jeho rána zapadla za záda brankáře Rubana 1:0. O tři minuty se do další „loženky“ dostal Petr Zbořil a naložil s ní podobně jako v předchozích případech. Pět minut před poločasem se ve vápně hostí uvolnil Soukup, kterého obrana dokázala zastavit jen za pomocí faulu. K pokutovému kopu se postavil Měsíček a nechytatelně zvýšil na 2:0. Těsně před přestávkou odvracel ojedinělou šanci Ždánic Bařina málem na vlastní gól. Tak skončil první poločas.

Ve druhém poločase se do šancí pomalu začali dostávat také hosté. Nejprve zahrozili z rohu. Při dalším rohu Strmiska míč rychle rozehrál a unikající Možíš po dlouhém sprintu nastřelil jen hostujícího brankáře. O chvíli později zakončoval po trase Měsíček – Otáhal vysoko nad druhý jmenovaný. 57. minuta, Ždánice zahrávají roh, na zadní tyči se dostává do zakončení neobsazený útočník a hlavu zakončuje přesně do protipohybu brankáře Strmisky a obránců 2:1. Ždánice po gólu znatelně ožily a Moravany v ten okamžik přikryla mírná deka. Ždánice měly míč častěji na kopačkách domácí působili rozpačitě. V 63. minutě po skvělé Měsíčkově přihrávce unikl Otáhal a křižnou střelou vrátil dvoubrankové vedení na stranu Moravan 3:1. Za třináct minut bylo ovšem všechno jinak, když z 25 metrů napřáhl hostující útočník a střela, se kterou si mírně pohrál vítr, překvapila nejen Strmisku 3:2. To však nebylo zdaleka všechno. Po dobrém pasu si z obranou, brankářem i s nervy domácích příznivců pohrál Možíš, ale nakonec s přehledem zvýšil na 4:2. Situace se zkomplikovala v okamžiku, kdy jeden z centrovaných míčů Ždánic nekompromisně zavěsil  hlavou Měsíček do vlastní sítě 4:3. Ždánice ucítili šanci a snažili se využít nejistoty domácích. V 91. minutě rozehrával z poloviny hřiště brankář Ruban, Strmiska míč jen utlumil a vyrazil před sebe. K míči se však dostal rychleji hostující útočník a míč putoval do branky. Hosté se obrátili a začali se radovat. Domácí obránce však na poslední chvíli vykopl míč a rozhodčí, k nevoli ždánických, posoudil situaci tak, že míč ještě nepřešel brankovou čáru. Zápas skončil vítězstvím Moravan 4:3.

Nutno podotknout, že největší problém bylo neproměňování našich šancí. Po prvním poločase jsme si mohli vytvořit pohodlný náskok čtyř možná i pěti gólů a nebylo by co řešit. Místo toho jsme se až do konce zápasu museli bát o výsledek. Ždánice také udělovali lekci z produktivity. Z minima šancí dokázali vytvořit maximum. A kdyby se v závěrečném závaru plném emocí soustředili na zakončení a dorážku mohli si odvézt překvapivý bod.

ne 22.4.2012 Lužice – Moravany 0:0 (0:0)

V neděli 22.4. jsme zavítali na hřiště průměrného soupeře do Lužic. Do zápasu jsme vstupovali jako favorité, čehož jsme se snažili od počátečního hvizdu využít. Soupeře jsme se nebáli a hned ze začátku utkání jsme si vypracovali několik slibných šancí, které ale skončily (díky naší nepřesnosti) mimo branku soupeře. Postupně nám ale ubývaly síly a soupeř se tu a tam dostával do příležitostí, které ale naštěstí likvidoval nepřekonatelný Grufík. První poločas jsme měli jasně navrch a může nás jen mrzet to, že jsme neproměnili šance, které jsme si tak pracně vypracovali.

V druhém poločase se ale karta obrátila. Soupeř se za podpory domácích fanoušků držel spíše na naší polovině, ale kvůli nepřesnostem a malé podpoře záložní řady si téměř žádnou pořádnou šanci nevypracoval. Síly nám sice ubývaly rychle, ale i tak jsme si dokázali vypracovat další pár zajímavých šancí, které avšak k našemu neprospěchu neskončili v soupeřově síti.

ne 22.4.2012 Hovorany – Moravany 2:0 (1:0)

autor zelickoo 22.Duben 2012

Sestava: Vavřík Ivo – Bařina, Selucký, Ficek, Zbořil P. – Kalinec, Měsíček (84. Surka), Pintera, Tychtl – Otáhal, Možíš

ŽK: Bařina, Ficek

Bída a utrpení. Tak by se dalo vyjádřit utkání aktuálně posledního celku Hovoran s našimi hřáči Moravan. Fotbal hodný úrovně IV. třídy a snad jen 3 výrazné momenty za celou dobu. Začněme ale popořádku. Moravany přijely k utkání značně oslabeny. Jenom výpis marodky by vyšel na samostatný článek. Celou situaci dokreslí fakt, že jediným náhradníkem byl asistent trenéra Ivo Surka. Nikdo se ovšem na tento stav nevymlouval a ani nemohl. Úkol zněl jasně.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a hrálo se převážně uprostřed hřiště (mezi vápny). První náznak šance přišel až v 10. minutě, kdy se o kombinaci pokoušeli Otáhal se Zbořilem, ale finální přihrávka na Pinteru byla příliš dlouhá. O pět minut později po autovém vhazování nebezpečně pálil Možíš, ale domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. V 18. minutě přišla první střela Hovoran, ovšem byla z dálky a postrádala jak umístění tak razanci. V zápětí se po ose Otáhal – Možíš – Pintera dostal k zakončení druhý jmenovaný Možíš, ale gólman domácích byl opět připraven. V neuspořádané hře přišel také čas několika pokusů Hovoran, ty však vyřešil dobře bránící Bařina. Snad jen jedna střela z dálky stojí za zmínku, kdy ze standardky vypadl Vavříkovi míč z koše, ale Pintera dokázal odvrátit další nebezpečí. Do několika příležitostí se snažil propracovat Kalinec, ale buď byl blokován nebo nedokázal odcentrovat. Hovorany se prakticky ani jednou neprobojovaly až do vápna. Jediné na co se zmohly, byly střely z dálky. Těsně před přestávkou po faulu Bařiny si postavil míč domácí Jaromír Hudec a z 25 metrů, k údivu všech aktérů i diváků, překvapil špatně postavenou zeď a hlavně brankáře Vavříka 1:0.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Moravany neustále nakopávaly míč na útočníky, které pokrývali o hlavu vyšší obránci. V 53. minutě zahrával standardku Možíš a jeho povedený centr dokázal dopravit do brány Pintera. Proti byl však pomezní rozhodčí Drozdy, který signalizoval ofsajd. Moravany postrádaly alespoň náznak kombinační hry, a většinu jejich přihrávek vystihly domácí. Čím dál více pronikaly Hovorany do otevřené obrany a snažili se ohrozit hostující bránu. Z jednoho takového úniku a po sérii chyb Moravan došlo k nepříjemnému závaru v brankovišti, ale stav se nezměnil. To až 10. minut před koncem zápasu napřáhl z 25 metrů domácí Sláma a dalekonosnou střelou nachytal Vavříka na švestkách 2:0. Dvě přesnější střely na bránu z 25 metrů a dva góly. Takto nelichotivá je bilance brankáře Vavříka. I díky předváděné hře bylo jasné, že se Moravany na obrat už nezmohou. Domácí získali cenné 3 body v těsném souboji o záchranu.

Dorost – dosavadní zápasy

autor zelickoo 20.Duben 2012

Po velmi špatné zimní přípravě a jediném přípravném utkání v Dambořicích, na umělé trávě, s účastníkem Okresního přeboru Žarošicemi, které jsme prohráli 8:0, jsme vstoupili do prvního kola jarní části ve Vlkoši.

Vlkoš – Moravany 1:2

Ve velmi průměrném utkání jsme vyhráli 2:1. Obě branky dal Josef Klimeš, který se k nám vrátil na půlroční hostování z Kyjova. V závěru utkání přišla z naší strany velká převaha, kdy si Klimeš a Ingr vypracovali spoustu brankových příležitostí, ale proměnit je nedokázali. S posledním týmem v tabulce to bylo povinné vítězství.

Moravany – Strážnice 3:0
Branky: Hlaváč Jan, Ingr Jakub, Rotrekl Adam
Hosté nastoupili pouze s deseti hráči. Přesto byla naše hra velmi slabá, neurovnaná a chaotická, k čemuž se ještě přidalo naše nešťastné neproměňování tutových brankových příležitostí. I přes v podstatě přesvědčivé vítězství s předvedenou hrou nemůžeme být ani trochu spokojeni.

Svatobořice – Moravany 3:0
Utkání bylo od začátku v celku vyrovnané, ke skórování však měli blíže naši hráči a to především zásluhou Ingra, Hlaváče Jana a Klimeše. Hned v desáté minutě se zranil Pavel Macejka, kterého z pole nahradil Adam Rotrekl. V závěru první půle si také domácí  vypracovali pár slibných šancí, které však skončily buď mimo naši bránu a nebo byl brankař Jakub Grufík vždy na místě a míče pokryl. V 50. minutě se zranil  brankář Jakub Grufík, kterého z pole musel nahradit Adam Rotrekl a na jeho místo ze střídačky nastoupil Václav Dorňák. Hned z následného protiútoku, domácí nachytali ještě nepřipraveného Rotrekla v naší bráně a poprvé skórovali. Od té chvíle jsme byli pod neustálým tlakem. V 65. minutě musel z hřiště pro přetrvávající křeče i Patrik Tomaštík, kterého nahradil Josef Pimek. Do závěru utkání domácí stihli skórovat ještě dvakrát.
Toto utkání lze hodnotit vzhledem k samotnému vývoji, zraněním, nedostatku střídajících hráčů a velmi špatnému počasí i přes prohru v celku pozitivně.

Moravany – Nenkovice 2:0
Branky: Marčík, Ingr.
Z kraje utkání nás hosté zaskočili poměrně kvalitní hrou, kterou jsme dlouho stěží srovnávali ale do žádné šance se nedostali. Naopak postupem času se projevovala větší zkušenost našich hráčů. Zrazovala nás však opět neschopnost proměňovat jasné šance. V desáté minutě prošel sám před brankáře hostí Ingr, ale nedal. O osm minut později se do slibné šance dostal Klimeš. Opět bez efektu. V 35. minutě po rohovém kopu v malém vápně se nejlépe orientoval Ingr a odražený míč s přehledem zasunul do odkryté brány 1:0. Branka nás ale moc nenakopla, naopak stále přibývalo více našich až příliš nepochopitelných nepřesností. V 54. minutě jsme mohli zvýšit vedení, kdy po zákroku na pronikajícího Ingra byl odpískán pokutový kop. David Marčík jej však školácky neproměnil. V 62. minutě, po rohovém kopu se přece jen podařilo Marčíkovi vstřelit gól hlavou z bezprostřední blízkosti na 2:0. Po zbytek zápasu už jsme průběh hry kontrolovali ale dosáhnout vstřelení další branky už se nepodařilo.
Po utkání trenér Milan Macejka hráčům poděkoval za povinné tři body. I když v druhé polovině se náš herní projev znatelně zlepšil, se samotnou týmovou i individuální hrou trenér ještě zdaleka nemůže být spokojený.

Góly: Zbořil M, Možíš, Měsíček M.

so 7.4.2012 Uhřice – Moravany 0:2 (0:1)

Góly: Možíš 2x

Moravany se konečně probraly po dlouhém zimní spánku a po dvou porážkách si připsaly první jarní vítězství. Slavoj dokázal naplno bodovat v Uhřicích, kde zvítězil hlavně díky dvěma nádherným brankám Lukáše Možíše.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Byli jsme fotbalovější než domácí. Měli jsme i více brankových příležitostí,“ uvedl hostující trenér Jaroslav Kalinec. Ten poprvé ve druhé polovině sezony využil služeb Petra Vlachovského a Michala Záhumenského. „Byli jsme kompletní. Na naší hře se jejich nasazení projevilo. Hráli jsme opravdu dobře,“ řekl Kalinec.

Hrdinou utkání, které se kvůli tradičnímu koštu vína, hrálo již v sobotu, byl Lukáš Možíš. Talentovaný forvard se proti Uhřicím blýskl dvěma výstavními brankami. První gól dal rodák z Vřesovic v prvním poločase, druhý zásah přidal po změně stran. Obě trefy byl opravdu lahůdkové. „To se v takové soutěži jen tak nevidí,“ vysekl Možíšovi poklonu bývalý brankář. Uhřice se snažily, několikrát zahrozily po standardních situacích, které zahrával bývalý hráč Mokré a Rájce Aleš Vojtíšek, ale do vyložené šance se nedostaly. Hsoté naopak mohli ve druhém poločase přidat další branky, ale domácí gólman Mokrý zneškodnil šance Možíše a Vlachovského.

Moravany zůstaly po osmé letošní výhře na čtvrtém místě, Uhřice klesly na desátou příčku.

ne 1.4.2012 Moravany – Strážnice 1:2 (0:1)

Gól: Zbořil P

Moravany se na začátku jarní části sezony trápí. Parta Jaroslava Kalince padla i podruhé, před domácím publikem přenechala body Strážnici, která odehrála na Kyjovsku velmi dobrý zápas.

„Jsem z toho úplně hotový,“ hlásil do telefonu v neděli večer kouč Moravan Jaroslav Kalinec. Jeho tým propadl v dalším zápase. „Hosté ale vyhráli zaslouženě. Hráli důrazný a technický fotbal. Bojovali o každý míč, nic nevypustili. Prostě nás předčili,“ přiznal bývalý výborný brankář.

Hosté navíc ve 20. minutě neproměnili pokutový kop. O minutu později se ale Strážnice radovala. Hlavou se trefil Harašta. V prvním poločase si šance vytvořily oba týmy, ale oba brankáři se činili. Slavoj nehrál tak mizerně, ale v ofenzivní části se trápil. Střeelckou mizérie na krátký čas utnul Petr Zbořil, který vyrovnal. Strážnice se ale nevzdala a v závěru vstřelila druhou branku. Tři body zajistil hostům Podhorný.

so 24.3.2012 Vlkoš – Moravany 2:0 (0:0)

Branky: Stanislav Otépka, Gabriel David

Rozhodčí: Kolář – Malík, Štipčák. Diváci: 150

Poslední tým okresního přeboru vstoupil do druhé poloviny sezony výhrou. Vlkoš, který naposledy vyhrál 25. září, udolal v domácím prostředí Moravany 2:0. Sokol se díky brankám Otépky a Davida posunul v tabulce na dvanácté místo. Slavoj zůstal čtvrtý.

Netradiční sobotní výkop přilákal do Vlkoše sto padesát diváků. Ani jeden z týmů však své fanoušky hrou nijak nepobavil. Příznivci mnoho fotbalové krásy neviděli. Vlkoš si za bojovnost a nasazení tři body zaslouží. „První poločas byl oboustranně hodně špatný. My jsme nehráli dobře, ani Moravanům se příliš nedařilo. Šancí bylo minimum. Každý tým si vytvořil v úvodní části jednu pološanci, tu však neproměnil,“ uvedl kouč Sokola Svatopluk Macek.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Domácí se snažili, bojovali, ale přes pozornou obranu Moravan se dostávají spíše výjimečně. Slavoj herně propadl, proti týmů z dolní poloviny tabulky si nic nevytvořil. „Na rozdíl od soupeře jsme více chtěli vyhrát. Za snahu jsme byli odměněni. Fotbal byl slabší úrovně. Pro nás jsou ale v naší složité situaci důležité hlavně body,“ pravil Macek.

Domácí poslal do vedení Stanislav Otépka, který se trefil po přihrávce Davida Zálešáka. Druhý gól Vlkoše přidal kanonýr Gabriel David. „Záchranu nevzdáváme. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Soutěž je hodně vyrovnaná, rozhodovat bude každý bod,“ uvedl Macek, který nasadil do hry obě zimní posily.

Podzimní jedničku Václava Hankeho nahradil v brance Sokola Martin Šohajda, který naposledy chytal ve Svatobořicích. Zadní řady Sokola vyztužil Zdeněk Kučera. Ten se přišel z Vracova rozehrát po dlouhém zranění.

Sobotní čas tak nakonec lépe svědčil domácím, kteří tři body oslavili na plese sportovců. „Kvůli tomu jsme zápas přesunuly z neděle na sobotu. Některým fanouškům sice termín neseděl a šli raději do vinohradu nebo na pole, ale návštěva byla slušná. Hodně lidí přijelo i z Moravan,“ dodal Macek.

Jeho protějšek byl po utkání zklamaný. „Nehráli jsme dobře. Vlkoš šel víc za vítězstvím, proto vyhrál. Nějaké střely jsme měli, ale šanci jsme si nevytvořili. Musíme zlepšit přístup,“ uvedl kouč Slavoje Jaroslav Kalinec.