slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

ne 5.10.2008 Mikulčice – Moravany 2:1 (0:1)

autor Zelickoo 5.Říjen 2008

Sestava: Strmiska – Frelich, Mikeska, Drobilík, Srneček – Merta, A. Soukup, Vlachovský, M. Měsíček(75.Buštík) – Otáhal(83. Hudec), P. Zbořil

Branka: Vlachovský


ŽK: Měsíček M., Buštík


V dalším zápase jsme zajížděli na půdu Mikulčic, které jsou zatím stejně jako loni zklamáním letošního ročníku OP. Před naším vzájemným měřením sil byli na posledním místě. Zápas začal náporem domácího mužstva, které nás zatlačilo do defenzívy, avšak do žádné velké šance jsme domácí nepustili. Postupem času jsme se začali také my osmělovat – nejprve pálil vedle Vlachovský, několik minut na to měl na hlavě gól P. Zbořil, když hlavou z rohu malého vápna trefil přesně domácího gólmana, který míč vyrazil. Domácí nebrali varování vážně a byli za to potrestáni. Po zisku míče na naší polovině jsme podnikli rychlý kontr, míč po pravé straně potáhl P. Zbořil, odcentroval na Vlachovského, který se v koncovce nemýlil a vedli jsme 1:0. Záhy však mohlo být vyrovnáno, nakopnutý míč z domácí poloviny prošel až ke zcela volnému domácímu hráči, který však minul. První poločas tedy skončil 1:0 pro nás.


Druhý poločas se nám však vůbec nevydařil a skončil tak jak skončil. Od začátku jsme byli pod neustálým tlakem a osvobozovali jsme se jen nakopávanými míči na naše útočníky. I přesto jsme si za stavu 1:0 vytvořili obrovskou šanci, když opět po rychlém brejku odcentroval P. Zbořil, našel opět Vlachovského, který střelou z první orazítkoval tyč domácí branky! Nedáš dostaneš platilo i tentokrát. Domácí vybojovali roh, po kterém domácí hráč hlavičkoval úplně sám a vyrovnal na 1:1. I za tohoto stavu jsme však mohli rozhodnout utkání v náš prospěch – po dalším brejku se po přihrávce Merty ocitl na penaltě nikým nekrytý P. Zbořil, ale míč si dlouho zpracovával a gólman proti němu stačil vyběhnout a střelu zneškodnit. A podruhé nedáš dostaneš!! Domácí rozehráli akci na levé straně, snadno se dostali až do vápna, tam následovala zpětná přihrávka a krásná střela domácího útočníka znamenala vedení 2:1!! To zbývalo do konce asi 10 minut. V závěrečných minutách jsme se již na odpověď nezmohli a prohráli poprvé na hřišti soupeře.

Komentáře jsou uzavřeny.