slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

5.7.2008 Letní Noc

autor Zelickoo 7.Červenec 2008

V sobotu 5.7 se uskutečnila Letní noc u příležitosti přátelského utkání Slavoje s tradičním slovenským druhem Unínem. Tato setkávání probíhají již 35 let.

Moravany – Unín  4:2 (2:1)

Branky: Merta,Vlachovský,Drobilík,Otáhal

Sestava: Strmiska(Soukup) – Klimek(Srneček), Bařina, Drobilík, Frelich – Merta, Zbořil P., Vlachovský, Kalinec(Buštík) – Zbořil M.(Zelinka), Otáhal

               Tento víkend se uskutečnilo další mezistátní utkání mezi námi a našimi Slovenskými přáteli s Unína. Naše družba trvá už dlouhých 35 let. Stejně jako každý rok i letos sme nastupovali v improvizované sestavě. První poločas byl vyrovnaný, v jeho úvodu sme byli o něco lepši a své šance proměnili – nejprve zužitkoval rychlou akci Merta 1:0 a zanedlouho po něm zvýšil na 2:0 střelou z trestného kopu Vlachovský. Poté se hra vyrovnala, šance se rodili na obou stranách,ale bez gólového efektu. Až před poločasem snížili hosté na 2:1 po nedůslednosti v naší obraně. Tak skončil i poločas. Ve 2.poločase se obraz hry změnil, hoste byli jasně lepší a zaslouženě vyrovnali na 2:2. Po vyrovnávající brance hoste svůj tlak ještě stupňovali a my drželi nerozhodný stav jen seštěstím a diky několika výborným zákrokům našeho gólmana. Naopak uhodilo na druhé straně. Z trestného kopu strhl vedeni na naší stranu Drobilík- 3:2. Od tohoto gólu jsme již soupeře do vážnější šance nepustili a naopak zvýšili na 4:2 po úniku Matesa Otáhala. Byl to jeho premiérovy gól za A-mužstvo, protože predchozí 2 branky mu rozhodči neuznali pro nesmyslé ofsajdy.

V průběhu celého dne a i večer při muzice bylo „testováno“ nové (Kněžihorské) pivo. Mě osobně by velmi zajímal další osud tohoto piva v našem výčepu „Na Kopačce“ a tak hodím do placu anketu. Pod článkem jsem povolil komentáře, takže je možné směřovat diskuzi k tomuto tématu pod článek.
6 komentářů to “5.7.2008 Letní Noc”

 1. Moro napsal:

  Všechno jsem to „spískal“ já – takže první komentář – Kněžihorské je pivo plzeňského typu – patří mezi nefiltrovaná kvasnicová piva. Činovníci Slavoje už dostali nabídku, že speciálně pro vás bude vystavováno pivo s názvem Kněžihorský Slavoj, co do síly bude klasickou 11tkou a bude k dostání jen v Moravanech na akcích pořádaných Slavojem.
  Jinak i já jsem moc zvědav, jak anketa dopadne, i když její vypovádací hodnota bude zkreslena – spousty fandů sem vůbec nechodí.

 2. Zelickoo napsal:

  No mě osobně to pivo chutnalo velice (rozhodně víc než jakékoliv pivo, které se kdy v Moravanech čepovalo ať už v hospodách nebo na hřišti). Vím, že vypovídací hodnota ankety je chabá, ale je to jen čistě ze zvědavosti a taky aby se trochu zaplnil čas v okurkové sezóně. Já osobně si přeju aby se i nadále všude čepoval Kněžihorský SLAVOJ!!! Velice mě zajímá jak se k situaci postaví pořadatelé a funkcionáři, protože opravdu ne každému pivo chutnalo. Uvidíme. Ale VĚŘÍM!!!

 3. Jarik napsal:

  Jen pro info. Hlasoval jsem, že nechutnalo, i když já osobně ho nepil, nebyl jsem totiž na zmiňované akci. Ten hlas „nechutnalo“ jsem dal za mého bratra, který sem na net nechodí. Pivo prý bylo hrozné, tak musel pít rum. Tak kluci myslete na jeho játra a čepujte jiné chmelové mok 🙂 Včera večer u hospody se na tohle téma vedla ostrá diskuze a pokud se nepletu tak to bylo 2-2. Koblih, Fil = nechutnalo,
  Cira,Pavel R. = chutnalo
  Otázka je, jestli by nebylo lepší mít nějakou klasiku, kterou si dá s větší či menší chutí každý.

 4. Ditka napsal:

  Dala jsem hlas „chutnalo“, moc pivu nerozumím, ale pár druhů už jsem zkusila. Je lahodné a hlavně neobsahuje žádná „éčka“ (konzervanty) a proto je i zdravé.

 5. Jiří napsal:

  To by bylo perfektní, aby klub měl vlastní pivo – já bych toho využil …

 6. petr vlach napsal:

  mne pivo chutnalo velice ,coz se u me stalo poprve ze na hristi mi chutnalo pivo.samozrejme tam byli i takovi kteri rekli ze se to neda pit, k zamysleni je kolik ti kritici vypiji behem nedelniho fotbalu piv,pokud tam vubec jsou???!!!a behem soboty se vycepovalo 5 becek,tzn vsechny co tam byly a ja myslim ze kdyby nechutnalo tak se jich nevypije 500!!!