slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Letní Příprava 2017

autor zelickoo 24.Červenec 2017

V jarní části ročníku 2016/2017 se Slavoji příliš nedařilo a tak následovalo nevyhnutelné. Sestup z okresního přeboru do nižší soutěže. V okresním přeboru jsme odehráli celkem 10 sezón (víceméně úspěšných). V roce 2015 se dokonce podařilo vyhrát Okresní Pohár (více informací ZDE). V posledních dvou letech se však příliš nedařilo, a tento stav vygradoval v posledním půlroce. Faktorů, které ovlivnili sestup je celá řada. Od přístupu hráčů, přes výbor a všechny zúčastněné kolem klubu. Jedním z nejdůležitějších faktorů je také krize personální, kdy se nám nedaří doplňovat A tým mladšími hráči. Jak je dlouhodobě vidět, družstvo dorostu je v tomto směru nenahraditelné, a proto se věkový průměr hráčů A týmu neustále zvětšuje. Je však nutné přiznat, že s tímto problémem se potýká většina týmů v okrese a to včetně těch, kteří díky velikosti svých obcí mají neporovnatelně větší základnu.

Jako dobrý příklad může sloužit Vracov. Tým, se kterým sestupujeme z okresního přeboru. Vracovu se také poslední léta nedařilo. Podívejme se ale na počet obyvatel Vracova (cca 4500 obyvatel) a Moravan (k 7.11.2016 je 735). Tato hodnota je zcela vypovídající. Možnost odkud „čerpat“ hráče mají lidnatější obce (města) mnohem větší. Nicméně ani těmto větším obcím a městům se nedaří hráče získat na přestup, ale často ani vychovat.

Sestup do III. třídy tak vidím jako příležitost. Možnost zapojení většího počtu místních hráčů, odchovanců, kteří nebudou zatížení nutností úspěchu za každou cenu. Je to však těžká a dlouhodobá práce a bude záležet na každém z nás, jak se s touto výzvou popereme. Vyvolávání nevraživosti a hádek uvnitř klubu a obce ničemu nepomáhá a nikdy nepomáhalo.

Vždyť nám všem jde o stejnou věc! O sport, který milujeme! O Fotbal! O Slavoj!

Nyní však už nemůžeme žehrat na loňské sněhy a musíme se připravovat na sezónu 2017/2018.

Přípravná utkání Léto 2017:

15.7.2017 Unín – Moravany 5:4 (3:1)

23.7.2017 Vracov – Moravany 0:4 (0:2)

30.7.2017 Čejč – Moravany 0:1 (0:1)

Komentáře jsou uzavřeny.