ne 23.4.2017 Kostelec – Moravany 0:0 (0:0)

autor zelickoo 24.Duben 2017

Rozhodčí: Volf. Diváci: 250

Derby Kostelce s Moravany, které sledovalo dvě stě padesát diváků, branku nepřineslo. V důležitém záchranářském duelu měli k vítězství blíže domácí hráči, kteří ale ani jednu ze svých příležitostí neproměnili. Nerozhodný výsledek 0:0 tak větší radost udělal hostujícím fotbalistům i jejich fanouškům.

„Kostelec smutní, Moravany slaví,“ trefně okomentoval nedělní šlágr předseda domácího klubu Břetislav Junášek. Podle něj Kostelec před vlastním publikem, dva body ztratil. „V Moravanech všichni vědí, že jsme byli herně lepší. Bohužel jsme neproměnili tutovky. Bez gólů se nedá vyhrát,“ ví Junášek.

Moravany nastoupily do utkání bez několika opor. Hostům v derby scházeli Holeček, Tychtl, Bařina, Marčík nebo Selucký. Oslabený Slavoj se zaměřil především na defenzivu. Kostelec byl v úvodní půlhodině aktivnější, ale žádnou příležitost si nevypracoval. „Prvních třicet minut se hrálo mezi šestnáctkami. Bylo to opatrné. Bylo vidět, že si hráči obou mužstev uvědomovali důležitost střetnutí. Všechny útočné akce končily před pokutovým územím soupeře,“ řekl Junášek.

Domácí tým s přibývajícími minutami začal přebírat otěže zápasu. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel ve 38. minutě, kdy hostující Buštík zezadu fauloval unikajícího Ondřeje Lochmana. Sudí Volf nařídil proti Moravanům trestný kop, Buštíka ale k údivu domácích hráčů i fanoušků nevyloučil a z kapsy vytáhl pouze žlutou kartu. „Byl to okamžik, o kterém se diskutovalo ještě dlouho po zápase. Všichni jsme se shodli, že to byla jasná červená karta,“ říká Junášek. Trestný kop hostující brankář Bednařík vyrazil na roh.

Druhá půle už byla zcela v režii Kostelce. Moravany byly celých pětačtyřicet minut pod tlakem, ale i díky štěstí odolávaly nájezdům protivníka. Domácí tlačili, měli převahu i šance, ale v koncovce se neuvěřitelně soužili. Střelecké trápení neutnuli ani mazáci Dobeš, David nebo Kučera. Hosty několikrát podržel brankář Bednařík, další střely odvrátili obránci nebo skončily mimo. „Nebylo možné dostat balon do branky,“ kroutil hlavou Junášek.

Kostelec i Moravany mají v tabulce shodně patnáct bodů. Oba týmy tak dál čeká náročný boj o udržení v okresním přeboru.