slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

Branky: 38. Marek Bařina, 88. Jan Zýbal – 17. František Kuchař, 26. Peter Kováč. Rozhodčí: Lipár. Červená karta: 88. Peter Kováč (Nenkovice). Diváci: 80.

Zachraňující se Moravany doma ztratily další body. Slavoj před týdnem remizoval s Vracovem, v neděli se o body podělil také s Nenkovicemi. Hosté sice ve 26. minutě vedli 2:0, ale o náskok přišli. Porážku Slavoje odvrátil v závěru střídající Jan Zýbal. Nenkovice na konci střetnutí nepřišly nejen o dva body, ale také vyloučeného Petera Kováče.

Hostům jednoznačně patřila úvodní půlhodina. Sokol udeřil v 17. minutě. Nedůrazný výkop brankáře Bednaříka zachytil Kopčil, který obešel dva hráče a vystřelil. Domácí gólman stačil ránu pouze vyrazit, pro dorážející Kuchaře nebyl problém uklidit balon do sítě. Parádní moment přišel ve 26. minutě. Po rohovém kopu hostů se odražený balon dostal ke Kováčovi a bývalý hráč ratíškovické rezervy nechytatelnou ranou na zadní tyč zvýšil na 2:0. „Takto už se nikdy netrefí,“ myslí si předseda Moravan Miroslav Zbořil.

Slavoj vrátil do hry o důležité body stoper Bařina. Vysoký zadák se trefil po rohu. Domácí tým mohl po dalším rohovém kopu srovnat, ale hlavičku Jašíčka odvrátil jeden z nenkovických hráčů na brankové čáře. Moravany v první půli přibrzdily také dvě vynucená střídání. Ještě před přestávkou opustili bojiště zranění Novák a Ficek, místo nich šli do hry Zýbal s Šeďou. „V prvním poločas byla hra z naší strany nic moc. Nenkovice mohly dát gól na 3:0 a bylo by hotovo. Na druhé straně my jsme klidně mohli srovnat,“ říká Zbořil.

Na začátku druhé půle zahodil velkou šanci Jašíček. Osamocený bývalý hráč Mutěnic a Sokolova hlavičkoval ve vyložené pozici těsně vedle. Moravany se po přestávce zlepšily a začaly soupeře přehrávat. Nenkovice se pouze bránily a spoléhaly na brejky. Hosté zahrozili pouze únikem Kopčila, ale Bednařík byl pozorný. Domácí měli navrch a do šestnáctky soupeře posílali jeden centr za druhým, kromě několika závarů ale pořádnou tutovku neměli. Vyrovnání přišlo až v 88. minutě. Petr Zbořil vysunul střídajícího Zýbala, který rozhodl o dělbě bodů. Hráči Nenkovic cítili křivdu. Podle nich gólu předcházel ofsajd. S kritikou sudího to přehnal Kováč, který byl vyloučen. Moravany vycítily šanci, ale na výhru už nedosáhly. „I když jsme prohrávali o dva góly, pro nás je to obrovská ztráta. Pokud se chceme zachránit, musíme takové soupeře porážet,“ ví Zbořil. Předseda Moravan nemohl hráčům upřít snahu, s výsledkem ale spokojený nebyl. „Kluci bojovali, nebylo to špatné, ale hlavně ve hře směrem dopředu nám to vázne. Od některých očekávám víc,“ dodává Zbořil.

Zápis: http://slavojmoravany.com/zapis/2017_04_02.pdf


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/svatoborice-osmi-goly-znicily-vracov-podrazil-slavil-premierovou-trefu-20170404.html

Komentáře jsou uzavřeny.