so 11.6.2016 Moravany – Strážnice 2:6 (0:3)

autor zelickoo 13.Červen 2016

Branky: 55. Marek Bařina, 59. Jan Bochýnek – 14., 23. a 83. Tomáš Lípa, 15. a 57. Marek Popelka, 68. Štepán Hadač. Rozhodčí: Rotter.Diváci: 50

Strážnice se na poslední tři body ani příliš nenadřela. Slavoj se totiž jarní části sezony spíše protrápil, což potvrdili závěrečný duel, který příliš nezvládl. „Jsme rádi, že už je konec,“ přiznal předseda moravanského Slavoje Miroslav Zbořil. Naopak Jiskra je v euforii. Výbornou formu lídr okresního přeboru prokázal i v Moravanech. Hosté, kteří rovněž nastoupili oslabení o několik důležitých hráčů a se dvěma dorostenci v sestavě, poprvé udeřili ve 14. minutě, kdy se prosadil nekrytý dlouhán Lípa. Než se domácí hráči vzpamatovali, bylo to 0:2. Trefil mazák Popelka. Parádní půlhodinu završil Lípa, který překonal brankáře Strmisku, a hosté šli do kabin s luxusním náskokem. Domácí trenér Gebhart se snažil hru mužstva oživit střídáním, když na trávník poslal Šedu s Bochýnkem. Moravany ožily a duel alespoň na chvíli zdramatizovaly. V 55. minutě snížil vysoký stoper Bařina. Pak se sice prosadil Popelka, ale následně snížil střídající mladík Bochýnek.

Strážnice už ale vedení nepustila. Jiskra hrála v pohodě a ve zbytku utkání přidala další góly. Nejprve udeřil Hadač, pak završil hattrick i výhru Strážnic Tomáš Lípa. „Výsledek odpovídá dění na trávníku. Celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě zvítězili,“ uvedl hostující forvard Marek Popelka.