slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

ne 5.6.2016 Svatobořice – Moravany 0:1 (0:0)

autor zelickoo 5.Červen 2016

Branka: 80. Jakub Svoboda. Rozhodčí: Voříšek. Diváci: 200

Přesná trefa Jakuba Svobody z 80. minuty rozhodla nezáživný duel ve Svatobořicích, kde hostující Moravany zvítězily 1:0 a přiblížily se středu tabulky.

Kromě gólové akce se ale dvě stovky diváků fotbalem příliš nebavily. „Byl to zápas o ničem a jednom gólu. Soupeř ho dal, my ne. Jinak utkání, které se hrálo spíše v exhibičním duchu, by více slušela remíza,“ uvedl jednatel svatobořického Spartaku Kamil Maršálek. Podobně mluvil i domácí kouč Marek Svozil. „Myslím, že měla být remíza. Soupeř měl dvě šance. Jednu proměnil a vyhrál. Z naší strany to však nebylo ono. I přes snahu se v naší hře projevila zbrklost a zranění. Máme velkou marodku a tomu odpovídají také naše výkony,“ pronesl trenér Spartaku, který dal šanci i šikovným dorostencům, kteří v okresním přeboru bojují o první místo. V prvním poločase byly o něco aktivnější domácí Svatobořice, které sice měly územní převahu, ale do vážnějších příležitostí se nedostaly.

Moravany spoléhaly hlavně na obranu, kde vynikal především zkušený stoper Klimeš. Slavoj zahrozil v první půli pouze jednou. Mladík Zýbal hlavičkoval mimo. Hra se po většinu času odvíjela ve středu hřiště. Spartak zahrozil Lungou a Hajným, skóre se ovšem nezměnilo. Ani druhý poločas lepší fotbal nepřinesl. Hostující Moravany dál důsledně bránily a spoléhaly na brejky. Spartak mohl rozhodnout hned v úvodu druhá půle, ale Pazderka nebyl v koncovce přesný. Rozhoduní nakonec padlo až v 80. minutě. Po standardní situaci se hlavou prosadil mladík Jakub Svoboda. Proti jeho umístěnému pokusu k pravé tyči neměl gólman Dvořák šanci zasáhnout.

Svatobořice už porážku ani přes zvýšenou snahu neodvrátily. Poklidný nedělní duel kvůli zranění nedohráli dva domácí hráči. Jiří Michna odstoupil kvůli palci na noze a David Lunga skončil s bolavým nártem dokonce v nemocnici. „Bylo to nezaviněné,“ řekl Maršálek.


Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/bzenecky-andrysek-nastrilel-zarazicim-ctyri-branky-uhrice-si-pojistily-druhou-20160607.html

Komentáře jsou uzavřeny.