slavojmoravany.com

oficiální stránky fotbalového klubu

ne 29.5.2016 Moravany – Ždánice 1:1 (0:0)

autor zelickoo 30.Květen 2016

Branky: 50. Marek Bařina – 58. Vojtěch Kopeček. Rozhodčí:Zámečník. Diváci: 80.

Souboj Moravan se Ždánicemi přinesl průměrný fotbal a spravedlivou remízu 1:1. Na vedoucí trefu domácího stopera Marka Bařiny odpověděl Vojtěch Kopeček. Diváci kromě dvou branek viděli i dvě neproměněné penalty. Nejprve zahodil pokutový kop František Snášel, pak neuspěl ani Martin Měsíček.

Ždánice se na konci sezony potýkají s velkou marodkou a výrazně oslabení přijely i do Moravan, kde hostům scházeli Horňák, Klíč, Ždánský, Strmiska a Čadílek. V základní sestavě Kova se tak objevil nedoléčený útočník Snášel nebo veterán František Markus. Na ždánické lavičce byli pouze dorostenci, kteří z utkání ve Vacenovicích přijeli do Moravan až v průběhu prvního poločasu.

Necelá stovka diváků viděla pouze slabý fotbalový odvar. Ždánice mohly jít do vedení, ale Snášela penaltu nařízenou za faul Ficka na Markuse neproměnil. Brankář Moravan Strmiska proti nepříliš prudké a umístěné střele dobře zasáhl. Na druhé straně po nedovoleném zákroku Kopečka na Bařinu dostali stejnou výhodu i domácí, ale Měsíček vůbec netrefil soupeřovu branku. Oba týmy několikrát zahrozily i ze hry. Ránu Marčíka z borku vyrazil pozorný Martin Ruban, tečovaný centr Radka Rubana vytěsnil pohotový Strmiska na roh.

Střelci se probrali až po přestávce. Nejprve poslal Moravany do vedení kapitán Bařina, který se trefil nohou po rohu, pak udeřili i hosté. Střela Kopečka mezi dvěma zadáky Slavoje skončila až v síti. Kovo nakonec mohlo i vyhrát, ale Kopeček tentokrát mířil těsně vedle. Moravany hrozily hlavně po standardních situacích a dlouhých nákopech, hlavičky zadáků Klimeše a Bařiny ale nebyly přesné ani důrazné. Ze hry si Slavoj už nic pořádného nevypracoval. Vyrovnaný zápas nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

Zdroj!

Komentáře jsou uzavřeny.