ne 15.5.2016 Moravany – St. Poddvorov 1:4 (0:2)

autor zelickoo 20.Květen 2016

Branky: 76. Adam Šeďa – 1. a 64. David Skočík, 23. Lukáš Kašík, 76. Petr Štípský. Rozhodčí: Stávek. Diváci: 100.

Pokud by Starý Poddvorov na podzim zbytečně nepoztrácel body, útočil by v okresním přeboru na postup do vyšší soutěže. Tým vedený Dušanem Krupicou starším je totiž na jaře téměř stoprocentní, z osmi utkání jich hned sedm vyhrál a v tabulce se dotahuje na čtvrté Ždánice. V neděli si Starý Poddvorov poradili s oslabenými Moravany, kde bral všechny body po přesvědčivé výhře 4:1.

Hostům na hřišti Slavoje nechyběl ani potrestaný špílmachr Radek Žurovec. I bez něj se Starému Poddvorovu daří. Před týdnem zdolal Nenkovice, nyní si poradil i s Moravany.

Hosté zaskočili soupeře hned v první minutě. Brankáře Strmisku překonal David Skočík. Moravany nemají po odchodu klíčových hráčů takovou sílu, navíc směrem dopředu jsou v posledních zápasech neškodní. Zkušení zadáci Klimeš s Bařinou na vše nestačí, což ukázal i víkendový duel. Druhý gól Starého Poddvorova vstřelil ve 23. minutě Lukáš Kašík.

Hosté byli herně lepší. Svoji převahu pak korunovali dvěma brankami po změně stran. Nejprve Skočík zvýšil na 3:0, pak se trefil i jarní poddvorovský střelec Štipský. Moravany se těžko prosazovaly, čestný úspěch zaznamenal až střídající Adam Šeďa v 76. minutě. Více toho domácí neměli. „Naše vítězství je zasloužené. Byli jsme jasně lepší. Moravany mě trochu zklamaly, čekal jsem od nich víc. Kromě asi deseti minut ve druhém poločase, které jsme přežili bez gólové úhony, se k ničemu vážnému nedostali,“ uvedl hostující brankář Jakub Beneš.

Zatímco Starý Poddvorov v tabulce šplhá vzhůru, Moravany v okresním přeboru klesly na dvanáctou příčku.