ne 28.4.2013 Moravany – Uhřice 2:0 (1:0)

autor zelickoo 29.Duben 2013

Branky: Zbořil P., Udržal (PK)

Sestava: Toman – Bařina, Udržal, Ficek, Selucký – Zbořil P., Soukup, Kalinec (39. Měsíček), Tychtl – Pintera, Hudec (80. )

ŽK: Udržal, Soukup, Měsíček

Hned v první minutě zahrozili Svatobořice akcí, vzniklé z rohu a nastínili tak budoucí průběh utkání. Po celou dobu byli aktivnější, více běhaví a jasně se projevovala jejich převaha. To ovšem nebylo domácímu týmu nic platné, jelikož po nákopu Udržala z půlky hřiště a mohutném výkřiku gólmana „mám“ padl jediný gól utkání a bylo rozhodnuto. Probíhala teprve třetí minuta utkání a tak bylo dost času na zvrácení výsledku. Hned za 3 minuty se domácím podařilo po dobrém zásahu Tomana nastřeli spoje. Brankář Ivoš Toman byl hlavní postavou našeho nedělního úspěchu. Několika povedenými zákroky a svojí jistotou přiváděl domácí hráče ale i fanoušky k zoufalství. Ostatní hráči se však také snažili udržet jednobrankový rozdíl a měli také pár dobrých příležitostí ke zvýšení. Těstě před koncem poločasu například po narážečce vnikl do pokutového území Soukup a dva domácí hráči je zastavili evidentně nedovoleným způsobem. Rozhodčí však nereagoval a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Začátkem druhého poločasu měl příležitost Pintera, ale jeho střela skončila vedle. Tlak domácích se zvyšoval a několik nebezpečných akcí musel hasit Toman ve spolupráci s obranou. Po Fickově chybě nastřelili domácí břevno. Akci však ukončil pomezní signalizací ofsajdu. V 60. Minutě unikl po lajně Staňa a míč nacentroval na zcela volného Hajného, který z malého vápna vypálil prudce do tyče. O 4 minuty později se v tutové šanci o chybě obrany ocitl Hudec, ale ze dvou metrů přestřelil domácí branku. Další šanci ke skórování měl Bařina, který hlavičkoval z rohu nad branku. V 82. minutě domácí zachránil obránce, vykopnuvší míč na brankové čáře. O chvíli později hasila šanci domácích pro změnu naše obrana, ale další branka už nepadla. Po urputném výkonu a notné dávce štěstí (na obou stranách) si odvážíme vydřené 3 body za vítězství  0:1 z horké půdy svatobořické.

ne 14.4.2013 Moravany – Ježov 1:2 (0:2)