ne 21.10.2012 Sobůlky – Moravany 2:1 (1:1)

ne 15.10.2012 Moravany – Strážnice 0:1 (0:1)

ne 7.10.2012 Tv. Lhota – Moravany 1:2 (0:2)

so 29.9.2012 Moravany – Mikulčice 0:0 (0:0)

Moravany: Strmiska – Selucký, Bařina, Udržal, Drobilík – Martínek, Tychtl, Pintera (65. Marčík), Soukup – M. Zbořil (70. Klimeš), Kalinec (82. Lupač).

Mikulčice: Žigo – Jánoš, L. Urbánek, Pitzinger (63. Sládek), Krejčiřík – Bureš, Liščinský, Herák, Šimek – Zábranský, Rehák.

Rozhodčí: Drozdy starší – Daněček, Galář.

Žluté karty: Udržal, Tychtl – Liščinský, Bureš

Diváci: 150

Moravany – A zase remíza. Už čtvrtý podzimní domácí duel Moravan skončil dělbou bodů. V hodovém utkání Slavoje s favorizovanými Mikulčicemi gól nepadl. Z výsledku 0:0 měli větší radost domácí, kteří si díky nesmírné bojovnosti, pozorné obraně a skvělému výkonu brankáře Strmisky napravili proti lídrovi soutěže reputaci z nepovedeného pohárového střetnutí.

Minulou středu prohrály Moravany v Mikulčicích 0:5. V sobotu sice opět Baníku gól nedaly, ale díky udržené nule se radují se zisku cenného bodu.

Hrdinou utkání osmého kola okresního přeboru byl domácí brankář Bronislav Strmiska. Gólman Slavoje podruhé za sebou před vlastním publikem neinkasoval. V sobotu dopoledne však měla opora Moravan více práce než v předchozím duelu s béčkem Ratíškovic.

Strmiska svůj tým podržel zejména po změně stran, kdy čelil několika nadějným příležitostem soupeře.

Mikulčice opět předvedly solidní výkon, především ve druhém poločase byly několikrát blízko ke gólu, ale žádnou šanci nevyužily. „Bylo to vynikající utkání nad rámec okresní přeboru. Proti nesmírně kvalitnímu soupeři jsme odehráli velmi dobrý zápas. Všichni hráči makali. Mikulčice nás sice druhý poločas přitlačily, vytvořily si i šance, ale brankář Strmiska nás podržel,“ prohlásil kouč Slavoje Jaroslav Kalinec.

Ten se musel ve šlágru osmého kola obejít bez středopolaře Petra Zbořila, záložníka Kříže a dvojice útočníků Vlachovského a Otáhala. „Byli jsme oslabení, ale kluci, kteří za ně zaskočili, zaslouží absolutorium,“ pochválil svěřence Kalinec. Tomu se líbil i výkon zkušeného sudího Lubomíra Drozdyho. „Určitě přispěl ke kvalitě utkání,“ pronesl Kalinec.

Jeho tým začal proti lídrovi soutěže aktivně. Střela Udržela šla ovšem mimo a s dalším pokusem Tychtla si hostující gólman Žigo poradil. Mikulčice odpověděly technickou ranou Heráka, kterou bravurně zneškodnil domácí brankář Strmiska.

Baník byl v úvodní části o něco nebezpečnější. Střelu Zábranského zblokovala obrana Moravan na rohový kop. Po něm skončil míč na břevně Strmiskovy svatyně.

Mikulčice sice dopravily míč v první půli do sítě, ale branka nemohla být uznána, jelikož balon byl již předtím v autu.

Slavoj spoléhal v prvním poločase především standardní situace. S centry Udržala a Tychtla si ale hostující obrana poradila.

Nejblíže ke gólu byl ve 43. minutě domácí Ludvík Pintera. Ten se v závěru první půli ocitl sám před brankářem Žigem. Bývalý gólman Bzence a Šardic svůj tým podržel.

Vstup do druhé půle patřil Mikulčicím. Baník ale nápor nezužitkoval. I když hlavně šance Reháka patřila mezi vyložené.

Moravany tahaly po změně stran za kratší konec. Na hře Slavoje se projevila především absence trojice ofenzivních hráčů. Domácí nepodrželi vpředu míč, za soupeřem zaostávali v pohybu i rychlosti. „Po prostřídání šla sice naše hra dolů, ale za bod jsme rádi,“ řekl Kalinec.

Moravany ve druhém poločase několikrát podržel gólman Strmiska, který proti Mikulčicím navázal na zápas s rezervou Ratíškovic.

Baník dokázal i ve druhém poločase dostat míč za brankovou čarou. Ani gól Krejčiříka však nebyl kvůli ofsajdu uznán.

„Herní projev mužstva byl dobrý. Kluci bojovali, snažili až do konce hrát na vítězství. Šance jsme si vytvořili, bohužel nedáváme góly,“ pravil hostující lodivod Oldřich Matůšek.

Ani on neměl o víkendu k dispozici všechny hráče. Hostům v Moravanech scházeli zadáci Veselý s Podrazilem, Kuchárek a Macůrek.

Mikulčice se dokázaly s absencemi vypořádat, ale v útočné fázi nebyly v sobotu tolik přesné. „Za nulu vzadu jsem rád, ale s koncovkou to bylo horší. Sice jsme dali dva góly, ale zápas skončil bezbrankovou remízou. Každopádně remízu bereme. Každý bod ze hřiště soupeře je pro nás dobrý,“ uvedl Matůšek, který byl spokojený především s defenzivou. „Byl to dost podobný zápas pohár. Tím, že se většinu času hrálo na polovině domácího týmu, snažily se Moravany nakopávat dlouhé míče. Ty jsme ale bez problémů posbírali,“ dodal Matůšek.

Baník se udržel na čele okresního přeboru, Moravany rovněž zůstaly v popředí tabulky.

st 19.9.2012 Mikulčice – Moravany 5:1 (2:0) OP

Bez větších problémů postoupili do čtvrtfinále Okresního poháru fotbalisté Mikulčic. Lídr přeboru doma porazil ve druhém kole Moravany jednoznačně 5:1. Baník o své zasloužené výhře rozhodl už v prvním poločase, kdy brankář Slavoje Strmisku překonali Rehák s Liščinským.

Postup favorita stvrdil po změně stran střídající útočník Lukáš Macůrek, který se v rozmezí tří minut trefil dvakrát. Pátý úder zasadil Moravanům Šimek. Hosté v závěru dokázali Otáhalem výsledek pouze zkorigovat.

Mikulčice rychle zapomněly na porážku ve Svatobořicích a i bez tří stabilních hráčů se lehce poradily s rovněž oslabenými Moravany. Hosté odolávali domácímu náporu necelých dvacet minut. Po vedoucím gólu Reháka Baník na trávníku kraloval, čtyřbrankový rozdíl odpovídá dění na hřišti.

„Naše porážka je zasloužená. Soupeř byl po celý zápas jednoznačně lepší. Domácí dávali branky velmi lehce,“ přiznal po utkání hostující trenér Jaroslav Kalinec, který ve středečním pohárovém duelu postrádal potrestaného kapitána Bařinu a další opory Vlachovského, Seluckého a Drobilíka.

Domácím zase scházeli ofenzivní hráči Sládek se Zábranským. Gólman Glöckl zase dostal volno. „Pohár je problematický v tom, že nikdo nedá v týdnu tým dohromady. Středeční zápasy jsou jiné,“ pravil mikulčický lodivod Oldřich Matůšek.

Ten poslal do branky tentokrát Michala Žicha. „Brankáře točím po dvou zápasech. V poháru měl chytat Glöckl, ale není zcela fit, proto nastoupil Žigo,“ řekl bývalý vynikající brankář. Gólman Žigo však proti Moravanům příliš práce neměl. Bývalý brankář Bzence a Šardic většinu zápasu sledoval dění na druhé straně hřiště.

Mikulčice totiž měly od úvodního hvizdu viditelnou převahu. Výjimkou pouze byla šance Tychtla, který na Žiga nevyzrál. Baník v úvodu zápasu orazítkoval břevno a neproměnil několik slibných příležitostí. Branky se lídr okresního přeboru dočkal až v 19. minutě, kdy se po centru Bureše prosadil dlouhán Rehák. I druhý gól daly Mikulčice hlavou. Po rohovém kopu Krejčiříka skóroval osamocený Liščinský.

Domácí mohli ve zbytku první půle přidat další branky, ale střelu Krejčiříka zblokovala obrana Moravan, centr Šimka skončil na spojnici břevna a tyče a tutovku Pitzingera zmařil dobře postavený brankář Strmiska.

Baník přidal další branky až po změně stran. Na 3:0 zvyšoval v 54. minutě Lukáš Macůrek, který o poločasové přestávce nahradil v sestavě Mikulčic jmenovce Liščinského. Bývalý hráč RSM Hodonín se proti Moravanům prosadil ještě jednou. Poslední ránu zasadil odevzdanému soupeři Štefan Šimek. Ten o pár minut později ve vyložené šanci selhal.

Hosté v Mikulčicích zklamali. Hlavně v útočné fázi toho Moravany mnoho nepředvedly. Ve druhém poločase dvakrát zahrozil Matěj Otáhal. První útok hbitého útočníka ještě stačila obrana Baníku odvrátit, po druhé akci už domácí inkasovali. Proti prudké přízemní ráně Otáhala byl Žigo bezmocný.

„Moravany potvrdily, že patří k předním týmům okresního přeboru. Hrály dobrý fotbal. Neuchylují se k žádnému nakopávání, chtějí hrát po zemi. Soupeře jsme ale přehráli. I když to hosté v závěru zápasu zabalili, viděli diváci oboustranně dobrý fotbal,“ pronesl Matůšek.

Ten byl s výkonem svého mužstva spokojený. „Dobře jsme kombinovali, využívali křídelní prostory. Tři branky jsme dali po krásných akcích,“ řekl kouč Baníku.

Mikulčice tak rychle zapomněly na porážku ve Svatobořicích, kde přišly o letošní neporazitelnost. „Ve Svatobořicích jsme se porazili sami. Nastoupili jsme do zápasu suverénně a ve dvanácté minutě jsme prohrávali o dvě branky. Sice jsme neměli potřebné štěstí, ale za to, jak jsme k zápasu přistoupili, jsme si porážku zasloužili. Tato prohra může být i prospěšná,“ pravil Matůšek.

Baník tak má po třech letech šanci na zisk double. Mikulčice totiž patří v okresním přeboru i poháru k velkým favoritům. „Cílová prémie za vítězství v poháru je pro každý tým velkou motivací,“ řekl Matůšek.

Jeho tým se teď ale musí zase soustředit na mistrovské zápasy. V neděli hostí Mikulčice Uhřice a za dva týdny se Baník představí v Moravanech. „Věřím, že odveta bud z naší strany lepší. Doma budeme určitě silnější,“ varoval soupeře Kalinec. „Radši bych v poháru prohrál a v mistrovském zápase vyhrál,“ tvrdil Matůšek.

Mikulčice se ve čtvrtfinále Okresního poháru utkají s Petrovem. Další dvojice tvoří Hovorany – Kostelec, Žeravice – Ratíškovice B a KEN Veselí – Lipov.

ne 16.9.2012 Uhřice – Moravany 3:1 (1:0)

ne 9.9.2012 Moravany – Svatobořice 2:2 (1:1)

ne 2.9.2012 Ježov – Moravany 0:4 (0:2)