Archive for Duben, 2011

Zimní příprava 2011

autor zelickoo 6.Duben 2011

Po dlouhé zimní přípravě vyplněné mimo jiné také soustředěním a zimním turnajem v Kyjově, kde jsme prohráli v boji o 10. místo s mužstvem Vracova „B“ 3:5 se opět rozeběhl koloběh mistrovských zápasů. Během zimní přípravy jsme se potýkali s nedostatkem hráčů, ať už to bylo způsobeno zraněními (Tychtl – koleno, Drobilík – zánět v noze, Měsíček M. – zlomenina, Holeček – koleno, Otáhal – kotník) či odchody některých hráčů do jiných klubů (Bilíček – Vřesovice, Zbořil P. – Bzenec) nebo studijními povinnostmi během týdne v Brně (Selucký, Zbořil M., Hudec), a to nepočítám chřipky a podobná onemocnění. Kádr jsme doplnili několika hráči – z hostování se vrátil Ficek, z Kyjova na hostování přišel Šprta, z dorostu Kuba Ingr, Žandovský, Kuba Marek a do branky Augstein, na poslední chvíli se nám při zdravotních potížích Strmisky podařilo přivést na hostování Ivoše Tomana. I přesto jsme na zimním turnaji hráli často ve slátané sestavě, někdy nás bylo sotva 11!!!

ne 3.4.2011 Sobůlky – Moravany 1:1 (1:0)

autor zelickoo 4.Duben 2011

Sestava: Strmiska – Ingr, Bařina, Selucký, Šprta – Hudec, Holeček, Zbořil M. (70. Kalinec), Šeďa (80. Ficek) – Otáhal, Vlachovský

Branka: Vlachovský (PEN)

Tuto neděli se konečně začalo hrát o mistrovské body a zrovna nás čekal jeden z nejneoblíbenějších soupeřů – Sobůlky na domácí půdě (mimochodem vítěz zimního turnaje v Kyjově!!). Do utkání jsme nastoupili bez několika hráčů (Tychtl, Drobilík, Zbořil P., Bilíček). Do základní sestavy naopak nakoukli hráči, kteří příliš šancí na podzim nedostávali a z dorostu nám pomohl Kuba Ingr a nově Michal Šprta.

O to víc bylo pro diváky překvapivější, co se na trávníku odehrávalo. Místo očekávané převahy domácího týmu jsme aktivitou hýřili my a měli jsme častěji míč na kopačkách a domácí přehrávali, měli spoustu standartek, rohů a závarů, ale žádná z těchto pološancí se neujala a naopak udeřilo na druhé straně – po dlouhém autu, který prodloužil na přední tyči domácí útočník, se domácí prosadili z dorážky – 1:0. To běžela 15. min. a byla to první vážnější „akce“ domácích. Zanedlouho nebezpečně pálil domácí Bátora, ale trefil přesně střed branky, na opačné straně střílel podobně z otočky Vlachovský a tentýž hráč neuspěl ani z trestného kopu z hranice vápna. I ve zbytku poločasu jsme měli převahu, ale nedokázali jsme ji brankově využít, první půle skončila 1:0.

Druhý poločas téměř kopíroval ten první, byli jsme aktivnější, ale dlouho nepřicházela žádná vyložena šance, až v 60. minutě se sám před brankáře dostal Otáhal, kterého při střele nedovoleně atakoval domácí obránce, ale k nejen našemu údivu se penalta (plus červená karta) nekonala!! Rozhodčí Rybecký to komentoval slovy „ani náhodou“, co k tomu říct. Zanedlouho jsme vyrovnali, ale Vlachovský míč do branky dostal rukou. Za pár minut byl v hlavní roli opět Vlachovský, tentokrát dorážel míč regulérně do prázdné branky po přiťuknutíJ Kalince, ale pomezní rozhodčí neomylně zvedl praporek a hlavní gól neuznal!! Sudí Rybecký po celý zápas vystupoval hodně sebevědomě až arogantně a svými někdy až směšnými výroky hru kouskoval a hráčům zápas znechutil. I přesto jsme se dočkali vyrovnání – již v nastaveném čase rozehrál Holeček standartku na vápno Hudcovi a jeho střelu zastavila domácí obrana rukou a nařízenou penaltu Vlachovský s přehledem proměnil – 1:1!

Před zápasem bychom bod brali všemi deseti, ale podle průběhu jsme měli i na 3, tak snad příště, kdy hostíme Radějov.